/Cztery poważne zdarzenia drogowe, w tym 2 wypadki śmiertelne w powiecie pułtuskim

Cztery poważne zdarzenia drogowe, w tym 2 wypadki śmiertelne w powiecie pułtuskim

Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda, a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Od początku długiego, sierpniowego weekendu na drogach powiatu pułtuskiego doszło do 4 poważnych zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków śmiertelnych i 5 kolizji drogowych. Policja apeluje o rozwagę, zwiększenie koncentracji i czujność.

Początek długiego weekendu był szczególnie pracowity dla policjantów ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu pułtuskiego doszło do 4 wypadków drogowych w tym dwóch śmiertelnych i 5 kolizji drogowych.

Do pierwszego tragicznego wypadku drogowego doszło w miniony piątek (11.08) około godz. 11 w miejscowości Tocznabiel. Wstępnie policjanci ustalili, że kierujący audi na łuku drogi z nieznanych przyczyn, zjechał na lewe pobocze uderzył w znak drogowy, a następnie dachował. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety pomimo podjętej reanimacji 20-latek poniósł śmierć na miejscu.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę (12.08) około godz. 9.30 w Pułtusku na ul. Mickiewicza. 23-letnia kierująca audi wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem. W wyniku zdarzenia, 25-latek oraz pasażerowie, którzy podróżowali audi z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Obydwoje kierujących w chwili wypadku byli trzeźwi.

Tego samego dnia po godzinie 15, na drodze krajowej nr 61 w Gzowie doszło do zderzenia osobówki z motocyklem. 44-letni motocyklista prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył pojazdu dacia, którym kierował mieszkaniec powiatu warmińsko-mazurskiego. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Następny wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym miał miejsce wczoraj, około godz. 10 w miejscowości Powielin, gm. Winnica. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący pojazdem VW na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, po czym dachował. Wraz z nim podróżował 66-letni pasażer, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dodatkowo okazało się, że 53-letni kierujący był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pułtuscy policjanci wyjaśniają przyczyny i wszystkie okoliczności zdarzenia.

Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka.

Policjanci ponownie kierują apel do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, a pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Autor: asp. Anna Kowalczyk

źródło: mazowiecka.policja.gov.pl