/BOŻE CIAŁO: HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI W PUŁTUSKICH PARAFIACH

BOŻE CIAŁO: HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI W PUŁTUSKICH PARAFIACH

W najbliższy czwartek – 8 czerwca będziemy przeżywać w kościele katolickim Uroczystość Bożego Ciała czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest jednym z najważniejszych świąt dla katolików. Tego dnia w sposób szczególny wyrażamy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. O której godzinie główne uroczystości w pułtuskich kościołach?

PARAFIA ŚW. MATEUSZA W PUŁTUSKU

Główne nabożeństwo dla parafii Św. Mateusza, Św. Józefa i Św. Jana Pawła II w Pułtusku będą odbywały się w amfiteatrze Domu Polonii. To tu o godz. 11.00 rozpocznie się Msza Święta.

W amfiteatrze jest dużo miejsc siedzących. Prawdopodobnie nie będą do nas o tej godzinie docierać promienie słoneczne, ale na wszelki wypadek prosimy zabrać ze sobą parasole lub nakrycia głów. Po Mszy Świętej procesja ulicami miasta, którą zakończymy przy kościele św. Józefa. Mieszkańców Rynku, ul. Benedyktyńskiej, ks. Piotra Skargi i Świętojańskiej prosimy o dekorację balkonów i okien.

ogłoszenia parafialne – Bazylika Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie

Trasa procesji: Rynek, ul. Benedyktyńska, ul. P. Skargi, ul. Świętojańska, Plac Teatralny, ul Daszyńskiego.

Pozostałe Msze Święte będą odprawione w Bazylice o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

PARAFIA ŚW. JÓZEFA W PUŁTUSKU

Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w kościele o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.00 i w Kacicach. O godz. 10.30 wyruszy procesja z Bazyliki do ołtarza ustawionego w amfiteatrze Domu Polonii. Po Mszy świętej tam sprawowanej wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Zakończenie procesji przy kościele św. Józefa.

Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

ogłoszenia duszpasterskie – Parafia św. Józefa w Pułtusku

PARAFIA ŚW. JANA PAWŁA II W PUŁTUSKU

Msze Św. w kościele odprawiane będą o godz. 8.00 i 10.00. Główne uroczyści: o godz. 10.30 wyruszy procesja z Bazyliki do ołtarza ustawionego w amfiteatrze Domu Polonii.

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się o godz. 10.00

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W PUŁTUSKU – POPŁAWY

Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 16.00. Procesja Bożego Ciała wyruszy do czterech ołtarzy wokół kościoła o godzinie 10.00.

Ołtarze przygotowują: 1 ołtarz – Przedszkole Faustynka; 2 – Oaza Rodzin; 3 – Odnowa w Duchu Św. i Rodzice modlący się za dzieci; 4 – Rycerze św. Jana Pawła II i Sąsiedzi mieszkający przy kościele. Na zakończenie procesji hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo na cztery strony świata i Msza Święta. Proszę o udekorowanie domów w parafii, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

Popławiak – Parafia Miłosierdzia Bożego w Pułtusku profil Facebook