/O zbliżającym się Pikniku Ekologicznym opowiada Anna Majewska

O zbliżającym się Pikniku Ekologicznym opowiada Anna Majewska

Już w najbliższy poniedziałek (5 czerwca) w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbędzie się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Na uczestników będą czekać różne atrakcje m.in.: EKO VR, stół multimedialny, rowery wytwarzające prąd i wiele innych. Przedstawiamy nieco więcej szczegółów na temat wydarzenia.

Najważniejsza informacja jest taka, że zbliżający się piknik to propozycja nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców Pułtuska.

Ekologiczny Piknik Rodzinny jest dla każdego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców Pułtuska. Zaczynamy o godz. 10.00 oficjalnym otwarciem na sali gimnastycznej w Liceum

– wyjaśnia Anna Majewska, Dyrektor Liceum im. Piotra Skargi.

Dla uczestników przygotowano wiele niespodzianek. Jak podkreśla Dyrektor Liceum im. Piotra Skargi, nie zabraknie nowinek technologicznych, ale też rękodzieła, muzyki i sportu:

Uczestnikom pikniku proponujemy stanowiska edukacyjne, takie jak: sadzenie roślin antysmogowych, EKO VR, EKO biżuteria, EKO czyścidła, stół multimedialny z aplikacjami ekologicznymi, rowery wytwarzające prąd, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Ponadto przygotowaliśmy galerię Eko-Skargi, otwarcie strefy relaksu w Skardze, muzyczne inspiracje  – „Z naturą w tle” i inne niespodzianki.

W przygotowania do pikniku zaangażowana jest cała społeczność szkolna.

Zachęcam do skorzystania z zaproszenia. Do zobaczenia 5 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 w naszym Liceum.

Anna Majewska

Wydarzenie dofinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.