Data publikacji: 30 maj 2023

Weekend pod znakiem zwycięstwa w FUKS BRIX Pułtusk

Seniorki kontynuują udaną wiosenną kampanię i pokonują na wyjeździe Gosirki Piaseczno 2:5. Wynik może być mylący, bo gospodynie zagrały kolejny dobry mecz, a przed tygodniem zremisowały przecież z wiceliderem.

W pierwszej połowie Fuksiarki stworzyły sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji, ale piłka zechciała zatrzepotać w siatce dopiero w 42 minucie. Podanie od Patrycji Składanek pewnie wykończyła Sylwia Waśniewska. Gra obronna do przerwy funkcjonowała bez zarzutu, co skutkowało przewagą w posiadaniu piłki i kontrolą nad meczem.

Po przerwie podwyższamy prowadzenie. Doskonale zrealizowane założenie z szatni i precyzyjne podanie od Zaremby ląduje pod nogi Składanek, a ta uderza nie do obrony i podwyższamy na 0:2 w 52 minucie.

Kolejny kwadrans przyniósł dużo chaosu i w ciągu kilkunastu minut Gosirki wyrównały stan meczu. Wtedy do gry weszła w roli jokera Monika Bazydło, która pojawiając się na boisku wykorzystała asysty od Sylwii Młodzianowskiej i dwa razy Sylwii Waśniewskiej.

Wysoki poziom rozumienia gry stworzył też możliwość rotacji na pozycjach, co pozwoliło na utrzymanie intensywności do samego końca meczu. W końcówce w dwóch ciekawych sytuacjach bramkowych wzięła jeszcze udział nasza utalentowana młoda zawodniczka Natalia Tetwejer.

Dziewczyny znów pokazały charakter i kolejny raz osiągnęły cel. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, a dwie z nich rozegramy na pułtuskim stadionie.

FUKS BRIX PUŁTUSK: Rola, Stępkowska, Nowosielska, Młodzianowska, Sadolewska, Zawadka, Stawicka, Waśniewska S., Skolinowska, Składanek, Zaremba, Bazydło, Tetwejer, Makowska N. Trener: Łukasz Załęski

Drużyny FUKS PUŁTUSK wspiera Miasto i Gmina Pułtusk oraz Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk, BRIX, Isbud, Polmlek, Agami, Aquick

Tekst i foto: Łukasz Załęski FUKS PUŁTUSK