Data publikacji: 28 gru 2023

Strzelanina na Konwiktorskiej. Kolejny remis Nadnarwianki

Nadnarwianka nie była faworytem sobotniej konfrontacji z Polonią II Warszawa. Pułtuszczanie wywieźli ze stolicy punkt, po emocjonującym spotkaniu 27. kolejki Decathlon V ligi, które zakończyło się remisem 3:3.

Od 24. minuty prowadziła Polonia, Nadnarwianka wyrównała przed przerwą za sprawą Szymona Rudnika. Po zmianie stron prowadzenie pułtuszczanom dał Nico Wouters. Warszawianie wyrównali, a na 25 minut przed końcem prowadzili 3:2. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu Pawła Zacharskiego. Tym razem Wouters trafił po znakomitym strzale z rzutu wolnego.

Polonia wszystkie zdobyte bramki zawdzięcza jednemu zawodnikowi – to doświadczony Paweł Tarnowski. Wszystkie trafienie padły po strzałach głową.

Bilans Nadnarwianki w starciach z rezerwami Czarnych Koszul jest w tym sezonie i tak pozytywny – cztery punkty. Należy też pamiętać o tym, że remis w Warszawie został osiągnięty, mimo znacznego osłabienia – ze względu na uraz nie zagrał Maciej Ostrowski.

W przyszłą sobotę piłkarze Zacharskiego zagrają o to, aby podreperować bilans w starciu z innym rywalem. Jesienny mecz w Nasielsku zakończył się wstydliwą porażką Nadnarwianki 0:5. Teraz to Żbik zawita do Pułtuska. Będzie to zarazem ostatnie ligowe starcie przed własną publicznością w tym sezonie.