/MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA Z PUŁTUSKĄ POLICJĄ

MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA Z PUŁTUSKĄ POLICJĄ

Pułtuscy dzielnicowi aktywnie włączyli się w akcję „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” poprzez organizację spotkań informacyjno-edukacyjnych w placówkach oświatowych. W ramach akcji przeprowadzili szereg spotkań, min. spotkali się z uczniami i przedszkolakami z Publiczne Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku oraz z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Podczas spotkań funkcjonariusze zapoznali uczestników z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczyli najmłodszym mieszkańcom powiatu pułtuskiego dlaczego tak ważne jest jazda samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Mundurowi poruszyli również temat bezpiecznej jazdy rowerem.

Dzieci poznały także zasady właściwego zachowania podczas spotkania obcej osoby, która chciałaby nawiązać z nimi kontakt oraz to jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy w przypadku zaistnienia poważnego zdarzenia. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Nie zabrakło oczywiście tematów związanych z bezpieczeństwem w życiu codziennym w domu i w przedszkolu.

Najmłodsi słuchali porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak ich największe zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby. Na koniec każdy mógł wykonać sobie z mundurowymi pamiątkowe zdjęcie.

Autor: sierż. Renata Soból KPP Pułtusk, Foto KPP Pułtusk