/Pobiegli do sanktuarium w Sierpcu!

Pobiegli do sanktuarium w Sierpcu!

Pokonanie 100 kilometrów pieszo to olbrzymie wyzwanie, ale co w takim razie powiedzieć o pielgrzymach, którzy pokonali ten dystans… biegnąc? Takiego zadania podjęli się biegacze z klubu Lider Winnica, którzy pobiegli do sanktuarium w Sierpcu. Ponad 500 lat temu objawiła się tam Matka Boża, żeby ratować ludzi przed zarazą.

Pielgrzymka biegowa odbyła się w minioną sobotę (13 maja). Biegacze wyruszyli o 3.00 rano, tuż po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie z rąk księdza Adama Gnypa. Do wyboru było kilka form biegu: sztafeta damska, żeńska, a niektórzy pielgrzymi pokonali cały dystans! Co 5 kilometrów uczestnicy zatrzymywali się na krótki odpoczynek. Jak zapewniają, spotkali po drodze życzliwe osoby, które dzieliły się tym, co miały i otwierały przed pielgrzymami swoje domy.

To już czwarta tego typu inicjatywa organizowana przez klub sportowy z Winnicy. W tym roku w pielgrzymce wzięło udział 36 osób!

Pielgrzymi-biegacze zamieścili na stronie klubu swoje świadectwa:

„Ten bieg to czas w którym przeżywamy i doświadczamy wszystkiego. Każdy ma swoją intencję, potem ból, pot, pragnienie, radość i łzy, a na koniec Modlitwa i Chleb ze Stołu Pańskiego”

Grzegorz

 „To była wyjątkowa pielgrzymka, w wyjątkowym dniu, bo 13 maja. Matka Boża już od samej Winnicy zatroszczyła się o wszystko, bo postawiła na mojej pielgrzymkowej drodze wspaniałych ludzi. Nawet przez chwilę nie miałam żadnych obaw i wątpliwości, czy dam radę, byłam spokojna i pewna tego, co robię. Przez cały czas naszego biegu działo się dużo dobrego. Coś niesamowitego, jak Maryja nas kocha, czuwa nad nami i zawsze na nas czeka. Czułam, że Maryja cieszyła się razem z nami. Ponadto piękne, majowe krajobrazy, pełne żółtego rzepaku, pachnących bzów i szeleszczących, brzozowych liści dopełniły resztę. Dla mnie to była „uczta dla duszy i ciała”.

Bogusia

Więcej świadectw i pełna relacja z biegu na stronie: Biegiem do Maryi Sierpc 2023 – Lider Winnica

fot. Facebook Lider Winnica