/[FOTO] Pułtuskie Targi Pracy zgromadziły wielu zainteresowanych

[FOTO] Pułtuskie Targi Pracy zgromadziły wielu zainteresowanych

Wczoraj (12 maja 2023 roku) odbywały się Pułtuskie Targi Pracy. Na placu za Powiatowym Urzędem Pracy pojawiło się kilkudziesięciu przedstawicieli firm i instytucji z naszego miasta oraz okolicznych miejscowości. Była to doskonała okazja do tego, żeby pozyskać nowych pracowników lub wybrać swoją ścieżkę kariery po zakończeniu szkoły. Stoiska wystawców odwiedzały osoby bezrobotne i uczniowie, którzy niebawem wejdą na rynek pracy.

Pułtuskie Targi Pracy powróciły w formie plenerowej po ponad trzyletniej przerwie wywołanej przez pandemię. Inicjatywa zrodziła się w 2017 roku, a od tego czasu jej formuła ciągle się rozbudowuje.

Uczestników wydarzenia przywitali Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Witold Chrzanowski oraz Zastępca Dyrektora Agata Łojek:

Targi Pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której – jak widać – korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. To również świetna okazja dla przyszłych absolwentów oraz osób poszukujących zatrudnienia, by w tym samym miejscu i czasie poznać oraz porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. (…) To także okazja do pozyskania informacji o wszelkich usługach doradczych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie

– wyjaśnił dyrektor Witold Chrzanowski

Targi uroczyście otworzyła Beata Jóźwiak, Wicestarosta Powiatu Pułtuskiego.

Oprócz pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia w wydarzeniu uczestniczyli także Członkowie Powiatowej Rady Pracy i jednostek organizacyjnych Powiatu Pułtuskiego.

Targom towarzyszyły trzy podjęte przez Polskę i Unię Europejską inicjatywy:

“Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, “Europejska Pula Talentów” oraz “Europejski Rok Umiejętności”. Pojawili się wystawcy, którzy skorzystali z dofinansowań w ramach programów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Jak podkreśliła wicedyrektor Agata Łojek, te osoby są żywym dowodem na to, że systemy wsparcia są skuteczne i dają realną szansę na rozwój.

W Targach wzięło udział kilkadziesiąt firm i instytucji:

ETI POLAM SP. Z O.O., GRUPA MARDOM, ZAKŁAD MLECZARSKI WINNICA SP. Z O.O., HI-RE SP. Z O.O., FARMACOL LOGISTYKA SP. S O.O., JERONIMO MARYINS POLSKA SP Z O.O., LLC SEBASTIAN ADAMSKI, BIURO REGIONALNE ORI BEATA WIŚNIOWSKA, STRAŻ MIEJSKA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY, ARESZT ŚLEDCZY WARSZAWA GROCHÓW ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁĘCZNYCH INSPEKTORAT W PUŁTUSKU, URZAD SKARBOWY W PUŁTUSKU, WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W WARSZAWIE FILIA W CIECHANOWIE, MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA W CIECHANOWIE, CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, PIEKARNIA SŁAWOMIR BIAŁCZAK, PIEKARNIA POPŁAWY S.C., PIEKARNIA ANDRZEJ KRAWCZYK, USŁUGI BUDOWALNE DANIEL WIECZORKOWSKI; REMONTY, OCIEPLENIA, WYKOŃCZENIA BUDYNKÓW, KRYCIE DACHÓW MARIUSZ WYGRYZ; ZAKŁAD USŁUG WIELOBRANŻOWYCH ELECTRIX ZBIGNIEW ŚLIWIŃSKI, FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA JANUSZ GAJEWSKI, PHU ROLCZAR KRZYSZTOF CZARNOWSKI, PHU ROLCZAR II ELŻBIETA CZARNOWSKA , PHU ROLCZAR PIOTR CZARNOWSKI, BORCZYŃSKI MAREK INTROLIGATORSTWO, WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W WYSZKOWIE, POWIATOWY URZĄD PRACY W PUŁTUSKU.

Organizatorem Pułtuskich Targów Pracy jest Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Pułtuski.