/Pierwsza porażka Nadnarwianki w tym roku [FOTO]

Pierwsza porażka Nadnarwianki w tym roku [FOTO]

Nadnarwianka poniosła pierwszą porażkę na wiosnę 2023. Pułtuszczanie ulegli na własnym boisku Sokołowi Serock 0:2 w ramach 24. kolejki Decathlon V ligi.

Pułtusk i Serock dzieli raptem 25 kilometrów, ale historia starć obu drużyn nie jest w ostatnich latach bogata. Wszystko przez linie podziału wytyczane w związkach piłkarskich. Nadnarwianka jeździła zwykle na północ Mazowsza, a Sokół rywalizował z warszawskimi rywalami.

Po ostatniej reformie obie ekipy trafiły do wspólnej V ligi Mazowieckiej. Jesienna konfrontacja była natomiast bolesna dla zespołu Pawła Zacharskiego. W Jadwisinie, gdzie gospodarzem był Sokół, pułtuszczanie ulegli aż 1:7.

W środę to również Sokół objął prowadzenie. Goście trafili w 41. minucie. To był pierwszy stracony przez Nadnarwiankę gol u siebie od prawie siedmiu miesięcy. Poprzedni padł 15 października w starciu z Makowianką.

Pułtuszczanie próbowali odpowiedzieć na trafienie, ale nie udało im się. Serock zagrał w wyrachowany sposób i zdobył kolejne trafienie. 0:2 to wynik, który przerywa passę meczów bez porażki Nadnarwianki, a także przybliża Sokół do IV ligi.

W sobotę kolejny mecz Nadnarwianki z rywalem zza miedzy. Tym razem ekipa Zacharskiego uda się do Makowa.

Nadnarwianka Pułtusk – Sokół Serock 0:2 (0:1)

Wilczewski – Jagielski, Gemza, Ostrowski – Wiechowski (82. Sycheuski), Cynt, Cywiński, Pietroń – Żołnierzak (70. Pacholak), Wouters (82. T. Bobowski), Rudnik (70. Czajka)

Kibice na meczu Nadnarwianka – Sokół
Nadnarwianka przegrała z Sokołem 0:2
Łukasz “Wilku” Wilczewski
Serock to kandydat do awansu
Mateusz Pietroń
Maciej Ostrowski
Serock zdobył w meczach z Pułtuskiem 6 pkt
Pułtuska obrona
Samotność bramkarza