/WJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU…

WJECHAŁ DO PRZYDROŻNEGO ROWU…

Pułtuscy policjanci często przypominają o tym, że jazda pod wpływem alkoholu, bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy jest bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym 47-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który będąc pod wpływem alkoholu zakończył jazdę wjeżdżając do rowu. Mężczyzna został zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadków i policjantów.

Wczoraj, (23 kwietnia) dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, w którym kierujący osobówki wjechał do rowu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Jak ustalili mundurowi, kierujący citroenem jadąc z nadmierną prędkością wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci sprawdzili trzeźwość 47-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk