/Gang Zacharskiego strzelał w Wołominie
Huragan - Nadnarwianka

Gang Zacharskiego strzelał w Wołominie

Trwa świetna seria Nadnarwianki na wiosnę. W sobotę pułtuszczanie wygrali w Wołominie z tamtejszym Huraganem 3:0. W rundzie rewanżowej zespół Pawła Zacharskiego jest niepokonany – cztery razy zwyciężył i dwukrotnie zremisował.

Różne są koleje piłkarskich losów. Przez lata Wołomin miał drużynę mocniejszą od Nadnarwianki. Wystarczy zauważyć, że po raz ostatni pułtuszczanie wygrali z Huraganem na wyjeździe w 2010 roku. W sobotę zapisali kolejną zwycięską kartę w historii rywalizacji z tym przeciwnikiem.

Gospodarze mieli jasny plan na mecz – szybko zaskoczyć Nadnarwiankę. Pierwszy kwadrans należał do nich, ale pułtuszczanie nie stracili gola, choć warto pamiętać, że Łukasza Wilczewskiego w najtrudniejszej sytuacji uratował słupek.

Z czasem Nadnarwianka odzyskiwała kontrolę nad meczem. Okazję do zdobycia bramki mieli Patryk Cynt i Nico Wouters, ale sztuka ta udała się młodszemu zawodnikowi. Gerard Gemza z wartą uwagi precyzją kopnął z okolic linii pola karnego, a piłka wpadła w boczną siatkę. Pułtuszczanie objęli prowadzenie.

Po przerwie dobrą zmianę dał Jarosław Sycheuski. Białorusin rozhulał się na lewej stronie, wpędzając w problemy rywali z Wołomina. Gospodarze nie ustrzegli się błędów. Jeden z nich zagrał ręką w polu karnym. Sędzia podyktował “jedenastkę”, którą na gola zamienił Piotr Bobowski.

Huragan miał swoje momenty i doczekał się sytuacji, po której mógł strzelić kontaktowego gola. Piłka nie wpadła jednak do bramki Wilczewskiego, a Wouters za moment popędził z kontrą, która ostatecznie rozstrzygnęła losy trzech punktów.

W samej końcówce na boisku pojawili się liczni rezerwowi, a Nadnarwianka mogła nawet podwyższyć prowadzenie.

Kolejne ligowe spotkanie w sobotę 29 kwietnia. Do Pułtuska przyjedzie wtedy MKS Ciechanów.

Huragan Wołomin – Nadnarwianka Pułtusk 0:3 (0:1)
Gemza 35, Bobowski 60-k, Wouters 74

Wilczewski (90+3 Obidziński) – Jagielski (80 Zając), P. Bobowski, Gemza – Wiechowski, Towarek (65 Cywiński) , Cynt (87 Ściborski), Pietroń – Otulak (46. Sycheuski), Wouters (80 T. Bobowski), Pacholak (73 Kornacki)

Autor: ML