/[FOTO] DZIEŃ ZIEMI: Rodzinny Piknik Ekologiczno-Wędkarski

[FOTO] DZIEŃ ZIEMI: Rodzinny Piknik Ekologiczno-Wędkarski

Na pułtuskiej przystani trwa Rodzinny Piknik Ekologiczno-Wędkarski, który jest podsumowaniem akcji “Pułtuski Dzień Ziemi 2023”, którą wczoraj rozpoczęli uczniowie szkół włączając się czynnie w sprzątanie okolic swoich szkół i miasta.

Dzisiaj w ramach dwudniowego Pułtuskiego Dnia Ziemi od wczesnych godzin porannych mieszkańcy, pracownicy instytucji, firm uczestniczyli w sprzątaniu miasta i gminy Pułtusk.

Po ciężkiej pracy zgromadzili się na wspólnym pikniku. Na uczestników czekały m. im.: eko warsztaty, konkursy z nagrodami, spotkanie z ichtiologiem oraz Państwową Strażą Rybacką, pokaz sprzętu wędkarskiego, ognisko z poczęstunkiem, wóz strażacki, gry i zabawy dla najmłodszych.

Tegoroczna akcja “Pułtuski Dzień Ziemi 2023” organizowana jest przez Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. przy wsparciu wielu sponsorów i partnerów: Mardom Home, Isbud Development, Hotel Zamek Pułtusk Dom Polonii, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, ETI Polam, Spółdzielnię Mieszkaniową Własnościowo-Lokatorską, TBS Pułtusk, Społem PSS Pułtusk, Pułtuski Klub Wodniaków ul. Stare Miasto 28, Pułtusk, Nadleśnictwo Pułtusk oraz przy współpracy z Samorządem Gminy Pułtusk i Okręgiem PZW w Ciechanowie.