/Kolejne mecze zawodniczek LUKS 19 WINNICA

Kolejne mecze zawodniczek LUKS 19 WINNICA

W sobotę 25 marca zawodniczki LUKS 19 Winnica z roczników 2008, 2009 rozegrały w Winnicy ostatni mecz w Lidze Mazowieckiej. Przed pierwszym gwizdkiem odbyło się pożegnanie dziewcząt z podziękowaniami i poczęstunkiem od Zarządu Klubu. Ostatni ligowy mecz rozgrywały: Weronika Kiela, Wiktoria Rzeczkowska, Kinga Czyżewska, Kinga Krawczyk, Olga Gołębiewska, Jessica Strauch, Małgorzata Kopycińska, Blanka Dygus i Martyna Berent. Po ostatnim gwizdku Rodzice z kibicami wręczyli wspaniały tort.

Mecz stał na wysokim poziomie. Co prawda zawodniczki z LUKS 19 Winnica przegrały 29:39 (12:17), ale walczyły do końca. Ekipa z Ruśca zajęła III miejsce w lidze i ma nawet szanse powalczyć o czołowe lokaty w Polsce. Winniczankom w spotkaniu zabrakło tylko skuteczności, ponieważ sytuacje rzutowe były.

Natomiast 1 kwietnia zawodniczki rozegrały w Winnicy kolejny turniej Mazowieckiej Ligi rocznika 2011. Były to mecze rewanżowe z zespołami z Wyszkowa i Radzanowa.

Mecz z zawodnikami z Wyszkowa zakończył się remisem 17:17. O rozstrzygnięciu przesądziły więc rzuty karne. Ostatecznie zespół z Winnicy przegrał 19:20. Jednak w meczu z zespołem z Radzanowa to Winniczanki triumfowały 19:16.

Skład Winniczanek:

Halinka Glinicka, Kornelia Kaźmierczak, Patrycja Kowalewska, Asia Mierzejewska, Zuzia Nożewska, Maja Staniszewska, Sabina Strauch, Oliwia Wiloch, Maja Wodyńska, Julia Wróblewska, Nikola Zaręba, Lena Łukaszewska, Lena Żbikowska.

Podziękowania dla Rodziców za wspaniały doping oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodniczek, dla Dyrekcji szkoły, Pana Andrzeja Zaręby za udostępnienie szkoły, Paniom Kucharkom za przygotowanie poczęstunku i powierzenie nam kuchni, Naszym sponsorom bez których nie byłoby możliwe rozegranie zawodów: Winnickiej Mleczarni z Prezesem Wojciechem Jamiołkowskim, Pani Ewie Dulińskiej właścicielce firmy Daria oraz prof. Robertowi Gajdzie z Fundacji Zdrowy styl Życia. Dziękujemy

Artykuł opracowany na podstawie informacji przygotowanej przez LUKS 19 Winnica