Data publikacji: 7 kwi 2023

Cenny remis Nadnarwianki na Okęciu

Ładne gole Macieja Towarka i Patryka Cynta dawały Nadnarwiance niespodziewane prowadzenie w spotkaniu 19. kolejki Decathlon V ligi. Ostatecznie pułtuszczanie zremisowali na wyjeździe z Okęciem Warszawa 2:2.

Po tym jak pułtuszczanie wywalczyli siedem punktów w trzech pierwszych wiosennych meczach, poprzeczka poszła znacznie w górę. Okęcie to ekipa celująca w awans do IV ligi, którą przed startem rundy rewanżowej wzmocniło między innymi dwóch zawodników z KTS Weszło. Zresztą o sile "Lotników" Nadnarwianka przekonała się jeszcze jesienią, gdy prowadziła u siebie 2:0, ale ostatecznie przegrała 2:3.

Rewanż też okazał się ciekawym spotkanie, szczególnie jeśli uwzględnić kiepski stan murawy na Okęciu. Mimo boiskowych przeciwności obie ekipy chciały grać ofensywie.

Zespół Pawła Zacharskiego mógł objąć prowadzenie po strzale Kamila Jagielskiego, ale wówczas po rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę. Więcej szczęścia miał nastoletni Towarek. Kopnął ładnie, po ziemi, dając prowadzenie tuż przed przerwą.

Po zmianie stron Okęcie wyrównało, a mecz dalej miał wyrównany przebieg. Nadnarwianka często gościła z piłką na połowie gospodarzy, nie unikając kombinacyjnej gry.

W końcu ataki przyniosły gola. Cynt przymierzył w samo okienko, strzelając sprzed pola karnego. Wydawało się, że trzy punkty pojadą do Pułtuska. Okęcie wykorzystało jednak zamęt po jednym ze stałych fragmentów gry i uratowało remis 2:2.

W następnej kolejce Nadnarwianka podejmie Amatora Maszewo.

Okęcie Warszawa - Nadnarwianka Pułtusk 2:2 (0:1)