Data publikacji: 4 kwi 2023

Pułtuszczanki z FUKS Brix Pułtusk dominują studentki z UW w Warszawie

Pierwsza drużyna FUKS BRIX Pułtusk dominowała na boisku przez pełne 90 minut a bramki przeplatały się z mnóstwem sytuacji, po których piłka nie znajdowała drogi do siatki.

Strzelanie rozpoczęła w 12 minucie z rzutu karnego Kinga Zaremba. Kolejna podwyższająca prowadzenie sytuacja wydarzyła się w 21 minucie, kiedy Sylwia Waśniewska oddała przepiękny strzał z 25 m lądujący w prawym oknie bramki. Ta sama zawodniczka zdecydowała się na kolejne uderzenie z dystansu w 38 minucie i to także okazał się strzał w dziesiątkę. Dwie minuty przed przerwą strzelamy czwartą bramkę w wykonaniu Dominiki Skolimowskiej, ale sędzie zinterpretował akcję ku naszemu zdziwieniu jako spalony. 46 minuta to świetne otwierające podanie od Natalii Stępkowskiej i Kinga Zaremba posłała precyzyjny strzał tuż przy slupku podwyższając wynik na 0:4. W kolejnych minutach drużyna Łukasza Załęskiego tworzyła dogodne akcje ofensywne, ale piłka mijała zwykle bramkę o kilka centymetrów.

Najlepszą sytuację miała cztery minuty przed końcem meczu Kasia Sadolewska, której silny strzał z dystansu w samo okienko wybroniła w niesamowity sposób bramkarka gospodyń.

FUKS BRIX zagrał na miarę oczekiwań. Atakowała cała drużyna, bronił kolektyw i od pierwszej do ostatniej minuty, mimo wyraźnej przewagi dziewczyny zachowały koncentrację i w zdeterminowany sposób broniły czystego konta.

AZS Uniwersytet Warszawski 0:4 FUKS BRIX PUŁTUSK