/TARGOWISKO POD LUPĄ DZIELNICOWYCH

TARGOWISKO POD LUPĄ DZIELNICOWYCH

Kieszonkowcy wybierają nierzadko na miejsca swoich “łowów” zatłoczone targowiska, bazary czy centra handlowe. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla kieszonkowca stanowi idealną okazje, aby nas okraść. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi przeprowadzili działania w rejonie targowiska miejskiego w Pułtusku.

W związku z okresem przedświątecznym i w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi przeprowadzili działania w rejonie targowiska miejskiego w Pułtusku. Celem prowadzonej akcji było ograniczenie zjawiska kradzieży kieszonkowych oraz handlu nielegalnymi towarami. Przed nami Święta Wielkanocne i kupowanie zwiększonej ilości towarów, może aktywować działalność „kieszonkowców”. Policjanci swoją obecnością utrudniają działanie przestępcom, ale też instruują kupujących jak ustrzec się przed kradzieżą.

Dzielnicowi pułtuskiej komendy, realizując program „Dzielnicowy bliżej nas”, dbają o poprawę bezpieczeństwa w rejonie targowiska miejskiego. Policjanci informują społeczeństwo jak postępować, by uchronić się przed przykrymi skutkami przestępstw, z jakimi mogą mieć styczność na zatłoczonych targowiskach. Amatorzy cudzej własności „aktywują się” właśnie w okresie przedświątecznym, wykorzystując czas, w którym ich potencjalne ofiary zaabsorbowane są zakupami.

Kieszonkowcy wybierają nierzadko na miejsca swoich “łowów” właśnie zatłoczone targowiska, bazary czy centra handlowe. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla kieszonkowca stanowi idealną okazje, aby nas okraść.

Sprzymierzeńcem przestępcy jest tłok oraz pośpiech i brak czujności przemieszczających się ludzi. Kradną szybko i po cichu. Niejednokrotnie obserwują swoją ofiarę, oczekując na dogodny moment. Przestępcy działają w zorganizowanych grupach. Kiedy jeden odwraca uwagę, drugi przecina żyletką torebkę, a trzeci wyciąga z niej portfel. Często osoby poszkodowane dopiero po pewnym czasie orientują się, że zostały okradzione.

Obecność dzielnicowych ma przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na miejskim targowisku oraz skutecznie zapobiegać okradaniu kupujących oraz handlu nielegalnymi towarami.

Autor: sierż. Renata Soból