/[FOTO] Pułtuski Marsz Papieski

[FOTO] Pułtuski Marsz Papieski

W Pułtusku, tak jak w wielu miejscach w Polsce, odbywał się dzisiaj Marsz Papieski. Mieszkańcy naszego miasta i okolic nie zniechęcili się ulewnym deszczem. W procesji wyruszyło ponad 1000 osób.


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która została odprawiona w kościele św. Piotra i Pawła (kościół szkolny). Msza była koncelebrowana przez ks. Infułata Wiesława Koska, ks. Kanonika Sławomira Stefańskiego i ks. Kanonika Józefa Gawlika.

Homilię wygłosił Proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II. Podkreślił, że nie można zatrzymywać się na miłych anegdotach dotyczących Papieża. Jan Paweł II jasno wypowiadał się na temat dobra i zła, stawiał wymagania. Taki wizerunek nie jest już dla wszystkich wygodny.

Po zakończeniu liturgii przed kościołem uformowała się procesja, na czele której szli m.in. Rycerze św. Jana Pawła II, Wojownicy Maryi, przedstawiciele Kół Łowieckich, Nadleśnictwa Pułtusk, służb mundurowych i członkowie Grupy Historycznej 13 Pułku Piechoty.


Procesja przeszła ul. Świętojańską i ul. Rynek pod pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przy Bazylice. Tam uczestnicy wysłuchali fragmentów homilii wygłoszonych przez Papieża. Potem swoje słowo do zgromadzonych skierował ks. Infułat Wiesław Kosek. Przypomniał, że pułtuski pomnik powstał z inicjatywy młodzieży. Podkreślił, że na ataki nienawiści trzeba odpowiedzieć miłością i zachęcił do dawania świadectwa wierności nauce św. Jana Pawła II w swoich rodzinach, a także miejscach pracy i nauki.


Na koniec pod kościołem wybrzmiała „Barka”, ulubiona pieśń Papieża.

Fotorelacja: