/Dobre starty zawodniczek z LUKS 19 Winnica

Dobre starty zawodniczek z LUKS 19 Winnica

W sobotę 18 marca piłkarki ręczne z LUKS 19 Winnica rozegrały w Radzyminie drugi Finałowy Turniej
Mazowieckiej Ligi Rocznika 2011. Zagrały dwa mecze, rewanż z gospodyniami oraz pierwszy
pojedynek z koleżankami z Wyszkowa.


W obydwu meczach zawodniczki z naszego powiatu pokazały moc. Pierwszy pojedynek z gospodyniami był bardzo ciekawy, a co najważniejsze, zawodniczki LUKS 19 Winnica zagrały jeszcze lepiej niż w pierwszej potyczce z koleżankami z Radzymina.

W Radzanowie przegraliśmy dwudziestoma jeden bramkami, a teraz trzynastoma (drugą połowę tylko 5:7 pomimo, że przeciwnik grał strefą). Dziewczęta z Winnicy są rok, dwa, a nawet trzy lata młodsze, tymczasem walczyły z Radzyminem jak równy z równym. Należy z dumą podkreślić, że w tym meczu swoją pierwszą bramkę w lidze (a w sumie dwie) zdobyła drugoklasistka Sabina Strauch. Idzie w ślady starszej siostry Jessicy. Brawo!

Drugie spotkanie z zespołem z Wyszkowa Winniczanki do przerwy zremisowały 6:6. W drugiej połowie trener z Wyszkowa postanowił zagrać w obronie strefą, a zawodniczki reprezentujące nasz powiat nie uczą się jeszcze gry przeciwko takiemu ustawieniu. Mimo to, iż Winniczanki ostatecznie przegrały 9:15, porażkę przyjęły z podniesionymi głowami. W tak młodym wieku najważniejsza jest przecież dobra zabawa i oswajanie się z grą.


Kolejny turniej 1 kwietnia w Winnicy.

Wyjazd był współfinansowany ze sportowej dotacji gminnej na 2023 rok.
Skład zespołu:
Maja Staniszewska, Kornelia Kaźmierczak, Patrycja Kowalewska, Asia Mierzejewska,
Zuzanna Nożewska, Sabina Strauch, Oliwia Wiloch, Maja Wodyńska, Nikola Zaręba, Lena
Łukaszewska, Lena Żbikowska.

źródło: Artykuł powstał na podstawie informacji LUKS 19 Winnica