Data publikacji: 27 gru 2023

Wiosna w Pułtusku przywitana wygraną

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2023 roku na własnym boisku Nadnarwianka pewnie pokonała Skrę Drobin 4:0 (2:0) w 17. kolejce Decathlon V ligi. Pułtuszczanie osiągnęli wyraźną przewagę i wypunktowali znajdującego się w strefie spadkowej rywala.

O co gra zespół Pawła Zacharskiego wiosną 2023? Trudno zakładać, że o awans. Ten przypadnie KTS Weszło i najprawdopodobniej jednej z ekip czołowej 5. Czy zatem celem jest utrzymanie? Tu szczęśliwie została wyrobiona już spora przewaga jesienią, a V ligę opuszczą najpewniej tylko dwie drużyny. Jedną z nich może być Skra, więc sobotnie zwycięstwo to - patrząc w tabelę - zapewnienie sobie jeszcze większego spokoju.

Drużyna ma się podobać - mówi prezes klubu Michał Sępławski. I w sobotę rzeczywiście zaprezentowała się atrakcyjnie, choć należy uczciwie zauważyć, że Skra nie była wymagającym rywalem.

Pułtuszczanie szybko objęli prowadzenie. Lewą stroną ruszył Mateusz Pietroń, dośrodkował, a gola strzelił Szymon Rudnik. To była płynna, dynamiczna akcja, która ustawiła mecz.

Gospodarze nadawali ton zdarzeniom, a jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:0. Pietroń, który nie raz okazywał dużą waleczność miał w przeszłości problemy ze skutecznością. Tym razem strzelił tak, że piłka leciała niemal wprost w bramkarza, ale ten popełnił błąd i musiał za chwilę wyciągać ją z siatki.

Po przerwie trwała przewaga Nadnarwianki. Udało się ją zamienić na kolejne gole. W 73. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu jednego z drobinian. Piłkę zagarnął blisko 41-letni Piotr Bobowski, który mecz zaczął na ławce, ale zmienił Gerarda Gemzę. Doświadczony stoper wykorzystał "jedenastkę".

To nie był jednak koniec. W 87. minucie Piotr Cywiński zagrał prostopadle, a piłkę zagarnął Michał Kornacki i pokonał bramkarza.