/Wbiegli na szczyt, by pomagać

Wbiegli na szczyt, by pomagać

Biegacze z klubu “Lider Winnica” uczestniczyli w nietypowych zawodach biegowych. Bieg nie odbywał się w terenie, ale w… warszawskim wieżowcu Rondo 1. Zawodnicy mieli do pokonania 38 pięter, czyli 836 schodów. Udział w takim wydarzeniu to nie tylko dobra zabawa i test swoich możliwości, ale też okazja do pomagania innym. Całkowity dochód z zawodów organizatorzy przekazali na wsparcie programu „SOS Wioski Dziecięce”.

W “Biegu na Szczyt” uczestniczyło sześcioro członków klubu “Lider Winnica”: Jacek Bryśkiewicz, Paweł Karasiewicz, Mariusz Kucharczyk, Edyta Kucharczyk, Barbara Niedzielska i Rafał Darkowski, który wystartował w pełnym stroju strażackim ważącym ok. 25 kg.

Atmosfera wśród biegaczy była wyjątkowa i pełna radości, ale cel do pokonania nie był prosty. Pokonanie 38 pięter czyli 836 stopni w jak najszybszym czasie wymagało dużej siły, wytrwałości i pokonania własnych ograniczeń. Zawody były też świetnym treningiem siły biegowej.

– czytamy w relacji zamieszczonej na stronie liderwinnica.pl

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, ale czekała na nich jeszcze jedna, nietypowa nagroda – mogli cieszyć się swoim osiągnięciem, podziwiając panoramę Warszawy.

fot. Facebook Lider Winnica