/Zabezpieczyli podróbki światowych marek warte 120 tys. zł

Zabezpieczyli podróbki światowych marek warte 120 tys. zł

Na 120 tys. zł wyceniono podrabianą odzież światowych marek, którą na targowisku miejskim w Wyszkowie zabezpieczyli tamtejsi policjanci. 39-letnia mieszkanka gminy Raszyn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyszkowscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. We wtorek, funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali jeden ze straganów targowiska miejskiego, gdzie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki.

Foto KPP Wyszków

Kryminalni od razu zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które były oferowane do sprzedaży. Efektem pracy śledczych było ujawnienie i zabezpieczenie m.in. bluz, kompletów dresowych, t-shirtów, skarpet, czy torebek które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek.

Biegły wartość zabezpieczonych podróbek wstępnie oszacował na 120 tysięcy złotych. 39-letnia mieszkanka gminy Raszyn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: kom. Damian Wroczyński/ Foto KPP Wyszków