/WINNICZANKI DRUGIE W ULANIE!!!

WINNICZANKI DRUGIE W ULANIE!!!

W dniach 3-5.03.2023 zawodniczki LUKS 19 Winnica wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2010 w Ulanie gdzie wystąpiło 12 zespołów z Polski i Ukrainy. Po świetnym występie na poprzednim turnieju w Kraśniku, czekaliśmy z wielkim zaciekawieniem jak będzie wyglądała gra dziewcząt w Ulanie.

W grupie wstępnej Winniczanki trafiły na zespoły UKS 2 Łuków oraz Orlęta Zwoleń. Z pierwszymi przeciwniczkami po ciężkim boju, ciekawym dla kibiców wygrały 8:6. Drugie spotkanie zostało wygrane 15:7. Po wyniku wydawało by się gładko, lecz wcale tak nie było. Przeciwniczki stawiły silny opór ale dziewczęta “19” Winnica “zagrały jak z nut”. Brawo. Jest awans z I miejsca w grupie do najlepszej ósemki turnieju,  

Teraz rozpoczęła się walka o awans do najlepszej czwórki turnieju. Na drodze Winniczanek stanęły gospodynie z Ulana oraz dziewczęta z Białegostoku. Były to bardzo ciężkie i ciekawe spotkania. Zawsze trudno gra się z gospodarzem i teraz również nie było inaczej. Do ostatniej sekundy obydwa zespoły walczyły o zwycięstwo. Padł remis 6:6, który nikogo nie skrzywdził i był sprawiedliwy. Wynik ten nie zamykał nikomu drogi awansu do półfinału. Dla zespołu z naszego powiatu o wszystkim decydował ostatni mecz z Białymstokiem. Remis dawał zawodniczkom z Winnicy awans do najlepszej czwórki turnieju. Ten nie padł. Dziewczęta z 19 Winnicy po emocjonującym spotkaniu wygrały 8:5, czym przypieczętowały I miejsce w drugiej rundzie i awans do półfinału. 

Jesteśmy w najlepszej czwórce turnieju. Półfinał to mecz z zespołem z Węgrowa. Kolejne spotkanie ciekawe dla licznie przybyłej publiczności. Walka o każdą piłkę, o każdy centymetr boiska. Winniczanki wychodzą z niego zwycięsko 8:6 i w niedzielnym finale z koleżankami z Siedlec zagrają o zwycięstwo w całym turnieju. 

Finałowe przeciwniczki naszych zawodniczek wysoko wygrały wszystkie dotychczasowe swoje mecze. Winniczanki “postawiły się” i wraz z koleżankami z Siedlec stworzyły widowisko godne finału o poziomie daleko wyprzedzającym  tę kategorię wiekową. Do przerwy 5:4 dla nas a po ostatnim gwizdku sędziów 7:8 dla przeciwniczek. Brawo za wspaniałe widowisko dla obydwu ekip. Tak więc zajmujemy drugie miejsce w turnieju na dwanaście zespołów, co jest ogromnym sukcesem naszych maluszków. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Julka Kobrzyńska natomiast najlepszą bramkarką całego turnieju została Maja Staniszewska a królową strzelczyń Karolina Mączyńska. Tak naprawdę cały zespół zasłużył na nagrodę. Występ na 6, nie na 6 z plusem. 

Dziękujemy klubowi z Ulana za zaproszenie oraz organizację turnieju na najwyższym poziomie.

Skład Winnickich maluszków:

Maja Staniszewska, Julia Kobrzyńska, Sandra Andryszczyk, Nadia Jasińska, Karolina Mączyńska, Nikola Rakowska, Kornelia Kaźmierczak, Patrycja Kowalewska, Oliwia Wiloch, Nikola Zaręba, Asia Mierzejewska, Hania Glinicka, Sabina Strauch, Zuzia Nożewska.

Podziękowania dla Rodziców, Winnickiej Mleczarni “President” z Panem Prezesem Wojciechem Jamiołkowskim, Pani Ewy Dulińskiej właścicielki Winnickiej Firmy “Daria”, Pana Stefana Winnickiego właściciela Winnickiego Topaza oraz Pana profesora Roberta Gajdy z Fundacji “Zdrowy Styl Życia” za zaangażowanie w organizację wyjazdu młodych Winnickich zawodniczek. Transport był współfinansowany z gminnej dotacji sportowej na 2023 rok przyznanej dla naszego klubu. Panu Dyrektorowi Andrzejowi Zarębie dziękujemy za zwolnienie w piątek naszych zawodniczek z lekcji, a Panu Piotrowi Wawrzyńskiemu właścicielowi firmy Waw-Tur za bezpieczny i ekspresowy transport do i z Ulana. Podobno nieładnie jest zazdrościć lecz LUKS 19 Winnica bardzo zazdrości klubowi z Ulana, który od Radnych i Wójta swojej gminy na turniej i obchody 25 lecia klubu otrzymał dziesięciokrotnie większe wsparcie finansowe niż Winnickie dziewczęta, a przecież nie ma lepszych i gorszych dzieci. Klub z Ulana mógł liczyć również na chojne wsparcie Starostwa w Radzyniu Podlaskim na terenie którego mieści się Gmina Ulan Majorat. Mamy nadzieję, że kiedyś  ktoś będzie zazdrościł LUKS 19 Winnica.

Klub LUKS 19 Winnica powstał w 2021 roku z inicjatywy Rodziców i opiekunów przez lata tworzących piłkę ręczną w Gminie Winnica. Jest spadkobiercą sukcesów osiąganych przez piłkarki ręczne z Winnicy od 2002 roku nie tylko w tej dyzsyplinie ale i w wielu innych jak LA i piłka nożna. Obecnie prężnie działają w klubie sekcje piłki ręcznej oraz piłki nożnej, a klub jest jedyną organizają sportową w gminie prowadzącą cykliczne zajęcia sportowe dla dzieci. Klub jest również orgaznizatorem wielu imprez sportowych w tym największej w Gminie Winnica i jednej z największych w Powiecie, jaką jest trzydniowy, coroczny ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt dla 12 zespołów i ponad 200 uczestniczek. Jest jedynym orgaznizatorem w Gminie Winnica obozów sportowych dla dzieci. W tym roku planowany jest jeden obóz w kraju i jeden zagraniczny we Włoszech. Organizujemy również rozgrywki gminne w tenisa stołowego, LA, szachy, warcaby, gry zespołowe czy pływanie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji. Należą do nich Rodzice dzieci, Gmina Winnica z dotacją sportową przyznawaną każdego roku, Winnicka Mleczarnia “President”, Winnicka Firma “Daria”, Winnicki Sklep Topaz, Fundacja Zdrowy Styl Życia prof. Gajdy, Firma “Polmlek”, Bank Spółdzielczy w Winnicy, Firma “Drogi i Mosty”, Firma “Waw-Tur” oraz Firma “Gerpol”. Dodatkowo wiele osób dobrego serca wspiera nasze turnieje i organizację innych imprez. Wszystkim dziękujemy. 

Zarząd LUKS 19 Winnica