/Ekstremalna Droga Krzyżowa- ruszają zapisy

Ekstremalna Droga Krzyżowa- ruszają zapisy

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ogólnopolska inicjatywa, która powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka WIOSNY Stryczka.

Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń. 40 km oznacza, że ma być daleko. Nocą, być poza strefą komfortu (np. snu). Samotnie lub w skupieniu, bo to czas na własne przemyślania. Okazało się, że działa. Najważniejsze jest pragnienie zmiany. Nocna droga jest tylko narzędziem. Rozważania stacji drogi krzyżowej są inspiracją do przemyśleń. Obowiązuje milczenie.

– czytamy na stronie EDK

W 2019 roku było blisko 100 tys. Przede wszystkim w Polsce, ale również w kilkudziesięciu krajach na świecie. EDK to jeden z najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie.

– czytamy na stronie www.edk.org.pl

Aby usprawnić uczestnikom udział w EDK powstała aplikacja, która pokazuje lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera również rozważania w formie tekstowej oraz audio.

Kochani, już 31 marca 2023 r. rusza kolejna pułtuska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Kolejne 41km do pokonania nocą. Zapisy rozpoczniemy niebawem, poinformujemy o tym.
Zapraszamy serdecznie do udziału ?

– informują na Fb organizatorzy Pułtuskiej EDK

Więcje informacji na https://www.edk.org.pl/ oraz https://www.facebook.com/pultusk.edk.