/Prezent na chrzest – poznaj kilka inspiracji na niezapomnianą pamiątkę dla dziecka

Prezent na chrzest – poznaj kilka inspiracji na niezapomnianą pamiątkę dla dziecka

Bez wątpienia chrzest dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu chrześcijańskiej rodziny. Właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązuje się do tego, aby cała ceremonia przebiegła wręcz idealnie bez jakichkolwiek zakłóceń. Poważny, a zarazem elegancki charakter wydarzenia nakłada na gości zwyczaj podarowania dziecku prezentu będącego pamiątką z chrztu świętego. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jaki upominek będzie najlepszy? Kilka propozycji znajdziesz poniżej! Zapraszamy do czytania!

Podarowany prezent jest najlepszym wyrazem miłości! Zadbaj o jego wyjątkowość

Największa odpowiedzialność za prezent spoczywa na rodzicach chrzestnych. To właśnie oni tuż obok rodziców biologicznych odgrywają jedną z najważniejszych roli nie tylko na ceremonii, ale także w całym późniejszym życiu dziecka. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że maluch i tak nie będzie nic pamiętał, dlatego podarowany upominek nie powinien być zbyt wyszukany. Nic bardziej mylnego! Musisz mieć na uwadze, że chrzest święty to podniosłe wydarzenie, które zapada w pamięć wszystkich przybyłych gości, a wręczone dziecku prezenty mają być dla niego pamiątką na całe życie. Z tego względu należy zadbać, aby wybrana rzecz wyróżniała się elegancją, a przede wszystkim trwałością. W ten sposób zyskasz pewność, że za kilka lat, kiedy zyska zainteresowanie dziecka, dalej zachowa swój nienaganny wygląd. Czy upominek ma odzwierciedlać powagę wydarzenia? Jak najbardziej! Właśnie dlatego najczęściej wybierany prezent na chrzest to medalik, bransoletka lub łańcuszek z krzyżykiem.

Spersonalizowany prezent na chrzest to Twój strzał w przysłowiową dziesiątkę! Sprawdź

Będąc przy temacie upominków wręczanych z okazji chrztu świętego, nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Wcześniej wspominaliśmy, że prezent powinien być równie elegancki, jak ceremonia, jednak to nie wszystko. Bardzo ważne, aby podarowana rzecz przez całe życie wyróżniała się wśród innych prezentów, jakie dziecko będzie dostawało np. z okazji świąt lub urodzin. Z pomocą w tej kwestii przychodzi personalizacja mająca postać grawera na wybranym upominku. Możesz napisać wzruszającą dedykację lub umieścić imię dziecka i datę chrztu. Wierz nam, ale taki niewielki element podkreśla wyjątkowość nie tylko wydarzenia, ale również dziecka! Spersonalizowane upominki wszystkim zainteresowanym oferuje sklep MURRANO. Na duże uznanie zasługuje ich bogaty asortyment w atrakcyjnych cenach dostępnych na każdą kieszeń. Nie musisz wydawać kroci, aby wybrać prezent, który pomimo upływu czasu będzie stanowił tak ważną pamiątkę. Nie zwlekaj, przejrzyj ofertą stworzoną na miarę Twoich potrzeb i wybierz upominek, który najlepiej wyrazi Twoją miłość!

Materiał Partnera