Data publikacji: 15 lut 2023

Wenecja Pułtusk wygrała 13:2 i umocniła się na pozycji lidera!

W 10. kolejce II ligi Futsalu gracze Wenecji Pułtusk pojechali po kolejne 3 punkty do Łodzi, by tam zmierzyć się Nowymi Technologiami Różyca. Należy wspomnieć, że drużyna gospodarzy nie przegrała u siebie żadnego spotkania i jako jedyna w poprzedniej rundzie wygrała z Constract II Lubawa, dlatego zawodnicy Wenecji byli bardzo zmotywowani przed meczem.

Początek spotkania ewidentnie zdominowali goście, co przyniosło otwarcie wyniku po drugiej minucie gry, za sprawą bramki Bartka Januszewskiego. Nasz najlepszy strzelec udowadnia, że jest w świetniej dyspozycji i kilka chwil po pierwszej bramce podwyższa wynik na 2:0.  Można powiedzieć, że festiwal strzelecki Wenecji w tym dniu został dopiero rozpoczęty, ponieważ nieco później Denis Samsonov, a następnie Piotr „Cygi” Cygan strzelają swoje bramki w tym meczu i mamy 4:0. Gospodarzom udało się odpowiedzieć – strzelając bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul w polu karnym.

Przewaga Wenecji tego dnia była kolosalna, gospodarze pod naciskiem skutecznego pressingu nie mogli wyprowadzić skutecznie składnej akcji w kierunku bramki Bartka Kaputa.

Wenecja cały czas atakowała bramkę rywali, ale niestety przy rozegraniu jednej z nich popełniła błąd, który zamieniła na drugą bramkę w tym dniu Różyca. To była druga i ostatnia bramka dla gospodarzy w tym dniu, gdyż późnej to tylko zawodnicy z Pułtuska zdobywali gole. Piątą bramkę zdobył nasz coraz bardziej popularny „Due”, a szóstego gola, a przy tym pierwszego w swojej futsalowej karierze, strzelił jeden z młodzieżowców Wenecji Pułtusk – Patryk Mąka.

Zawodnicy obu drużyn na przerwę schodzili przy wyniku 2:6.

Druga połowa przebiegła typowo pod dyktando Wenecji. Ponownie autorem bramki był„Bary”, który szybko po przerwie podwyższył wynik na korzyść gości. Bardzo skromna ławka rezerwa gospodarzy zostaje jeszcze bardziej okrojona w siódmej minucie drugiej połowy, ponieważ za faul na zawodniku Wenecji sędzia pokazał piłkarzowi z Różycy czerwony kartonik.

Od tego momentu można powiedzieć, że gospodarze nie mieli już swoich sytuacji na strzelenie bramki, natomiast Wenecja dalej zdobywała kolejne. Ich autorami byli kolejno: Duarto Araujo, Bartek Januszewski, Piotr Cygan, Denis Samsonov.

Na 45 sekund przed końcem spotkania trzynastą bramkę dla Wenecji strzelił nie kto inny jak lider klasyfikacji strzelców II ligi Futsalu – Bartek Januszewski. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:13.

Tym sposobem Wenecja Pułtusk zdobyła kolejne 3 punkty i utrzymał fotel lidera II ligi Fustalu naszego Makroregionu.

Już w najbliższą niedzielę w Pułtusku w hali SP2 na Popławach odbędzie się mecz 11. kolejki z drużyną Gatta Zduńska Wola.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania. Razem zróbmy kolejny krok do awansu.

Skład Wenecji Pułtusk: Bramkarze: Bartosz Kaput, Adrian Mańk Zawodnicy: Maciej Frąckiewicz (c), Bartosz Januszewski, Bartłomiej Gołasiewicz, Denis Samsonov, Duarte Araujo, Piotr Cygan, Denis Zaitsev, Patryk Dybowski, Patryk Mąka, Bartosz Czarnecki, Kamil Michałowski.

źródło:wenecjapultusk.pl