/KRONIKA STRAŻACKA

KRONIKA STRAŻACKA

W dniach 9-15 stycznia 2023 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach.

10 stycznia

POŻAR ŚMIECI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Wojska Polskiego.

11 stycznia

STRAŻACY ZNALEŹLI ZWŁOKI MĘŻCZYZNY

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) zadysponowano do pomocy ZRM w dostaniu się do zamkniętego budynku w miejscowości Psary gm. Obryte. Po wejściu do budynku ratownicy znaleźli ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

13 stycznia

KOLIZJA W PRUSINOWICACH

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu dostawczego z samochodem osobowym w miejscowości Prusinowice gm. Świercze. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

KOLEJNA KOLIZJA W PRUSINOWICACH

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze ( 5 ratowników) usunęły skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Prusinowice gm. Świercze. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

STRAŻACY USUWALI POWALONE DRZEWO

Jeden zastęp z OSP Szyszki (5 ratowników) usunął powalone drzewo na drogę powiatowa w miejscowości Gotardy gm. Gzy.

14 stycznia

WALCZYLI O ŻYCIE MĘŻCZYZNY

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zadysponowano do leżącego nieprzytomnego mężczyzny na ścieżce rowerowej przy ul. Adama Mickiewicza w Pułtusku. Ratownicy przejęli poszkodowanego i kontynuowali podjętą resuscytację krążeniowo-oddechową przez osoby postronne. Po około 30 minutach ratownicy ZRM odstąpili od dalszych czynności reanimacyjnych.

Opr. na podstawie informacji prasowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku