/Bartosz Jaworski na torach żużlowych!

Bartosz Jaworski na torach żużlowych!

O sukcesach Bartosza Jaworskiego w motocrossie pisaliśmy już wiele razy. Pułtuszczanin jest pięciokrotnym Mistrzem Polskim i ma na swoim koncie mnóstwo innych osiągnięć w tej dyscyplinie. Teraz nasz zawodnik rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze sportowej – tor motocrossowy zamienia na tor… żużlowy.

Bartek niedawno został zawodnikiem klubu żużlowego Motor Lublin. Zmiana dyscypliny może być dla wielu osób zaskoczeniem. W wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl pułtuszczanin zdradził co skłoniło go do podjęcia takiej decyzji:

Motocross jest moją wielką miłością, ale abym mógł się dalej rozwijać w tym sporcie, to musiałbym praktycznie mieszkać poza granicami naszego kraju, co na chwilę obecną nie jest możliwe. Wiedziałem, że chcę zostać w motosporcie, więc pomyślałem, że skoro mamy najlepszą żużlową ligę na świecie, to spróbuję swoich sił w jeździe w lewo.

sportowefakty.wp.pl

Pod koniec 2022 roku Bartosz zadebiutował w zawodach finałowych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w Częstochowie, a potem brał udział w dwóch turniejach: Zaplecza Kadry Juniorów w Lublinie i Otwartych Mistrzostwach Śląska w Rybniku. Jeszcze za wcześnie, aby mówić o sukcesach, przed Bartoszem wiele pracy do wykonania, aby za jakiś czas mógł osiągnąć mistrzowski poziom w nowej dyscyplinie. Trzeba jednak podkreślić, że dziennikarz sportowy, który przeprowadzał wywiad z naszym zawodnikiem, uznał go za jednego z trzech czołowych żużlowców w formacji juniorskiej.

Cały wywiad z Bartoszem można przeczytać tutaj: Pięciokrotny mistrz Polski zamienił motocross na żużel. “Wiedziałem, że chcę zostać w motosporcie” [WYWIAD] – Sport WP SportoweFakty.

fot. WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek

źródło: sportowefakty.wp.pl