/W NOC SYLWESTROWĄ 4-KROTNIE WZYWANI NA RATUNEK

W NOC SYLWESTROWĄ 4-KROTNIE WZYWANI NA RATUNEK

W noc sylwestrową (1 stycznia br.) strażacy nie mieli spokojnej służby. Gdy większość bawiła się i witała Nowy Rok strażacy spieszyli na ratunek. Niestety w niektórych przypadkach przyczyną pożarów do których byli wzywani, był brak wyobraźni podczas zabawy sylwestrowej.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmietników kontenerowych w Pułtusku przy ul. Rondo Jana Pawła II. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar papy na dachu budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. Na Skarpie. W zdarzeniu poszkodowany został mężczyzna. Przypuszczalną przyczyną pożaru było niewłaściwe posługiwanie się środkami pirotechnicznymi. O tym zdarzeniu szczegółowo informowaliśmy w oddzielnym artykule – link poniżej.

Dwa zastępy z OSP Pniewo (9 strażaków), jeden zastęp z OSP Drwały (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (5 strażaków) ugasiły pożar sterty słomy w miejscowości Mystkówiec-Szczucin gm. Zatory. Przypuszczalną przyczynę pożaru wyjaśnia Policja. O tym zdarzeniu szczegółowo informowaliśmy w oddzielnym artykule – link poniżej.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar sadzy w przewodzie kominowym parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Pokrzywnica przy Al. Fatimskiej. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Opr. na podstawie info. pras. KP PSP w Pułtusku/ foto infografika: OSP Pniewo Facebook, OSP Drwały Facebook/ Pułtusk News.


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

[FOTO] Pogoń za Lisem- X Edycja. ,,Widać, że robią to ludzie z pasją.’’
W niedzielę (04.06.23 r.) w Rębkowie (gm. Winnica) odbyła się coroczna impreza …
KRONIKA STRAŻACKA: 15 INTERWENCJI – POŻARY, WYPADKI, FAŁSZYWY ALARM…
W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w …
[FOTO] EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY U “SKARGI”
Ponad 600 osób uczestniczyło dzisiaj w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Liceum …
Gorące derby z Nasielskiem! Wyrwane zwycięstwo
Nadnarwianka zwyciężyła w ostatnim w sezonie spotkaniu przed własną publicznością. Pułtuszczanie w …