/PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI Z UKRAINY ORAZ POLSKICH REPATRIANTÓW [FILM]

PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI Z UKRAINY ORAZ POLSKICH REPATRIANTÓW [FILM]

Paczki świąteczne otrzymały dzieci Repatriantów – potomkowie Polaków, którzy zostali zesłani na Sybir przez władze stalinowskie oraz dzieci z Ukrainy, które na pułtuskim Zamku wraz z rodzinami znalazły schronienie przed trwającą w ich kraju wojną. Niespodziankę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ufundowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa wręczyli: wicepremier, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz szef gabinetu politycznego Przemysław Bednarski.

Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Nie obyło się bez spontanicznych, wzruszających gestów ze strony dzieci, które nie kryły radości z prezentów.

Wszystkich rozczuliła 6-letnia Darina, która przyjechała do Polski z mamą Wiktorią z północnego Kazachstanu. Wyrecytowała wiersz, który w 2021 roku przygotowała na konkurs “Kresy 2021” organizowany dla Polaków z zagranicy. Zajęła wówczas I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Na koniec spotkania młodzi kijowianie z Zespołu Pieśni i Tańca “Polanie znad Dniepru” zaśpiewali także jedną z polskich pastorałek.