/Z Nasielska do Kataru. Nasz sąsiad sędzią podczas finału w Katarze!

Z Nasielska do Kataru. Nasz sąsiad sędzią podczas finału w Katarze!

FIFA już w maju ogłosiła listę sędziów na nadchodzący mundial. Wśród nich znalazło się 36 arbitrów głównych, 69 liniowych, a także 24 odpowiedzialnych za VAR. Na liście zanazło się czterech Polaków: sędzia główny Szymon Marciniak , asystenci Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a także Tomasz Kwiatkowski, którego wybrano do pracy przy VAR-ze.

Dla Marciniaka i Sokolnickiego to drugi mundial w karierze. Polacy prowadzili już spotkania na mistrzostwach świata w Rosji. My w artykule skupimy się jednak na Pawle Sokolnickim. Dlaczego? Bo to nasz sasiad pochodzący z oddalego o 24 km Nasielska.

Sąsiedzi nie kryją radości z tego faktu. Na oficjalnej stronie Miasta Nasielsk.pl możemy przeczytać:

Nas, nasielszczan, cieszy najbardziej fakt, iż wśród naszej czwórki jest Paweł Sokolnicki – chłopak stąd, z Nasielska. To historyczna wiadomość, gdyż po raz pierwszy w historii polscy sędziowie będą sędziować na drugim z rzędu Mundialu i wśród nich znajdzie się również nasielszczanin!!!

Dziś wiemy, że udział Pawła Sokolnickiego w mudnialu ma jeszcze większy wymiar, ponieważ to polska ekipa sedziów została wybrana do sedziowania finałowego meczu Francja- Argentyna.

Fot. Gol24

Pawła Sokolnicki– 42 lata, od wielu sezonów sędzia międzynarodowy, uczestnik mistrzostw świata w Rosji, mistrzostw Europy we Francji. Wielokrotnie pracował przy meczach Ligi Mistrzów (ostatnio Olympique Marsylia – Tottenham), miał okazję być też sędzią VAR do oceny spalonego podczas finału Ligi Europy między Chelsea a Arsenalem. Meczów w polskiej ekstraklasie chyba nie jest w stanie zliczyć bez zajrzenia do archiwum. w rozgrywkach międzynarodowych startował u boku sędziego Marcina Borskiego, podobnie jak Tomasz Listkiewicz.

Co łączy Pawła Sokolnickiego z Szymonem Marciniakiem

Paweł, odkąd pamiętam, o Szymonie mówił dużo, ciepło i tylko dobrze. Było widać, że łączy ich więcej niż przyjaźń. Pamiętam, że kiedy mówił o Marciniaku komuś, kto jeszcze o nim nie słyszał, prawie zawsze dodawał słowo: “talent”. Przestał to powtarzać chyba dopiero wtedy, gdy Szymon awansował do Ekstraklasy.

– wspomina w TVP Sport Rafał Rostkowski- były sędzia główny i sędzia asystent.

Trzymamy kciuki za sędziego Marciniaka oraz naszego sąsiada Pawła i gratulujemy sukcesu!

Źródło: TVP Sport, Gol24, Łączy nas Piłka