/658 mieszkańców czeka na tańszy węgiel. Kiedy będzie wydawany?

658 mieszkańców czeka na tańszy węgiel. Kiedy będzie wydawany?

W ciągu najbliższych dni nastąpi wydanie z magazynu pierwszych partii certyfikowanego węgla, w celu jego dalszej sprzedaży gospodarstwom domowych na terenie gminy Pułtusk. Na obecną chwilę około 658 mieszkańców złożyło zapotrzebowanie na niemal 800 ton węgla (większość zgłosiła zapotrzebowanie na maksymalną ilość tj. 1,5 tony przewidzianej na ten rok).

W gminie Pułtusk pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić węgiel po preferencyjnej cenie 2000 zł brutto za tonę – do 31 grudnia br. 1,5 tony węgla i po 1 stycznia 2023 r. kolejne 1,5 tony. Gmina Pułtusk będzie prowadziła sprzedaż węgla określonego sortymentu – tj. orzech i groszek.

Gmina Pułtusk informuje, że podpisała już umowę z Polską Grupą Energetyczną (PGE) Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie na dostawę węgla dla gminy Pułtusk, którego odbiór nastąpi z Polfrost Braniewo. Jednocześnie gmina otrzymała potwierdzenie, że w ciągu najbliższych dni nastąpi wydanie z magazynu pierwszych partii certyfikowanego węgla, który będzie sprzedawany na terenie gminy Pułtusk zgodnie z harmonogramem, który ustali Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Na obecną chwilę około 658 mieszkańców złożyło zapotrzebowanie na niemal 800 ton węgla (większość zgłosiła zapotrzebowanie na maksymalną ilość tj. 1,5 tony przewidzianej na ten rok).

Trwa przygotowywanie placu w Płocochowie – tu będzie magazyn z węglem / foto UM Pułtusk

W związku z bardzo dużą liczbą przyjmowanych telefonów przez Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Urząd Miejski w Pułtusku informuje, że PPUK zawiadomi wszystkie zainteresowane osoby o sposobie dalszego postępowania. Dystrybucja węgla będzie realizowana wg harmonogramu przedstawionego przez PPUK. Każdy uprawniony do zakupu tańszego węgla otrzyma informację telefoniczną.

Centralny magazyn z węglem mieści się w Płocochowie. Magazyn ten przyjmie w pierwszej kolejności 450 ton węgla typu „orzech”. O szczegółach mieszkańcy gminy zostaną poinformowani bezpośrednio przez Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych (PPUK).

Warunki, jakie powinni spełnić Mieszkańcy gminy Pułtusk w celu zakupu węgla po preferencyjnej cenie:
1) są uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego,
2) złożyli wniosek o zakup węgla w siedzibie PPUK,
3) wniosek został pozytywnie zweryfikowany przez PPUK,
4) wniosą opłatę na zakup węgla na konto Gminy Pułtusk – bank PKO BP nr konta: 66 1020 3541 0000 5102 0370 2016 tytułem „ZA ZAKUP WĘGLA – imię, nazwisko, adres” i otrzymali fakturę,
5) jeśli zamówili transport do domu – wniosą opłatę za transport w PPUK (w kasie bądź na nr konta: 10 1240 5309 1111 0010 1627 5172 w Pekao SA tytułem „IMIĘ NAZWISKO, ADRES”).

Do 30 listopada br. były przyjmowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Opr. na podstawie informacji ze strony UM Pułttusk – www.pultusk.pl


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Weź udział w konkursie i wypromuj swój produkt. Zgłoszenia do 28 lutego
Regionalne wypieki, wyroby mięsne, miody czy nalewki …
WOŚP: BLISKO 25 000 ZŁ W SZTABIE OSP GRABÓWIEC, A TO JESZCZE NIE KONIEC
Wolontariusze pomimo mroźnej aury wciąż zbierają pieniądze …
TRWA 31. FINAŁ WOŚP W POWIECIE PUŁTUSKIM
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszli na …