/PUŁTUSZCZANKA STRACIŁA PONAD 500 ZŁ. UWAGA NA OSZUSTÓW PODCZAS ZAKUPÓW INTERNETOWYCH!

PUŁTUSZCZANKA STRACIŁA PONAD 500 ZŁ. UWAGA NA OSZUSTÓW PODCZAS ZAKUPÓW INTERNETOWYCH!

Do pułtuskiej komendy, zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu kompresora olejowego. 38-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego, znalazła sklep, oferujący sprzedaż urządzenia w „promocyjnej” cenie. Kobieta dokonała zamówienia i przelała 511 zł, na konto podane przez sprzedającego. Po wpłacie pieniędzy kontakt się urwał.

Jeżeli nie chcesz paść ofiarą oszustów internetowych jak 38-latka z powiatu pułtuskiego, musisz zachować zdrowy rozsądek podczas zakupów – ostrzega pułtuska Policja.

Pamiętajmy, nie zawsze korzystna oferta jest prawdziwą. Dostępność sklepów internetowych i aukcji na popularnych portalach cieszy się sporym powodzeniem. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców.

Ważne!

Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena – to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.

Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.

Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

Opr. na podstawie informacji prasowej sierż. Renaty Soból KPP Pułtusk