/12 OSÓB ZATRZYMANYCH. Zlikwidowali nielegalne wytwórnie papierosów

12 OSÓB ZATRZYMANYCH. Zlikwidowali nielegalne wytwórnie papierosów

Blisko 3 tony tytoniu i prawie 2 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Znaleźli kompletne linie do produkcji i pakowania papierosów. Sprawa jest rozwojowa.

Obejrzyj film na profilu ias.warszawa.edukacja na FB (link otwiera okno w serwisie zewnętrznym). Link pochodzi ze strony www.mazowieckie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) oraz Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP), pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie przeszukali posesje w woj. mazowieckim, łódzkim i kujawsko-pomorskim, gdzie produkowano i przechowywano papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze znaleźli blisko 3 tony tytoniu i prawie 2 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 3,5 mln zł. Mundurowi zabezpieczyli maszyny do produkcji, paczkowania i foliowania papierosów, komponenty do ich produkcji oraz poligrafię.

Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 2,5 mln zł.

Papierosy były oznaczone chronionymi znakami towarowymi znanych firm. Właściciel znaków towarowych został poinformowany o popełnionym przestępstwie.

Zatrzymano 12 osób. Zostały przesłuchane w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty karne skarbowe. Decyzją sądu, dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Opr. na podstawie info i foto: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/ twitter