/Były Mistrz Polski kolejnym rywalem Wenecji!

Były Mistrz Polski kolejnym rywalem Wenecji!

Po pewnym zwycięstwie Wenecji Pułtusk (17:3) w meczu 3.kolejki II ligi futsalu, przyszedł czas na kolejne spotkanie. Tym razem drużyna z Pułtuska zmierzy się z “Kocurami” czyli ZKS Gatta Zduńska Wola – zespołem, który przez długie lata występował na najwyższym poziomie rozgrywkowym czyli w Futsal Ekstraklasie, a w sezonie 2015/2016 zdobył tytuł Mistrza Polski. Przez sezony 2016/2017, 2017/2018 klub ze Zduńskiej Woli był wicemistrzem Polski, w sezonie 2019/2020 został brązowym medalistą i… 2021 Gatta Active Zduńska Wola zostaje wycofana z rozgrywek!

Po pierwszej rundzie sezonu 2020/2021 Gatta uplasowała się na piątym miejscu w tabeli, na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju, jednakże 08.01.2021 klub wydaje oficjalny komunikat: “W związku z wycofaniem się ze sponsoringu drużyny seniorskiej naszego Sponsora Tytularnego, jesteśmy zmuszeni wycofać się z drugiej rundy rozgrywek. Bezpośredni wpływ miała na to epidemia Koronawirusa oraz kolejny rządowy zakaz działalności gospodarczej […]uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest w tym momencie wycofanie drużyny seniorskiej z Ekstraklasy oraz wspólna odbudowa oparta na młodzieży – wychowankach Gatty […]” Warto zaznaczyć, że jednym z czołowych zawodników zespołu ze Zduńskiej Woli, był Mariusz Milewski obecnie grający trener futsalowej sekcji Legii Warszawa, którego pułtuscy kibice mogli poznać na inauguracyjnym meczu Futsalu w Pułtusku.

W najbliższą niedzielę (13.11) o godz. 16:00 Wenecja Pułtusk rozegra mecz wyjazdowy w Zduńskiej Woli. Jak narazie tamtejsze “Koty” rozegrały również dwa spotkania ligowe notując jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Wygraną u siebie z AZS SGGW Warszawa (2:1) natomiast w Zgierzu ulegli gospodarzowi (6:3). Szykuje się znów wyrównana walka na parkiecie i kolejne emocje przed nami. Trzymamy Kciuki! Wenecja Pułtusk!

fot. twitter/Wenecja Pułtusk Futsal