Data publikacji: 30 paź 2022

Nadnarwianka lepsza od Polonii II

Jeden z najlepszych meczów Nadnarwianki w ostatnich sezonach. W sobotę pułtuszczanie pokonali u siebie Polonię II Warszawa 2:0. Była dobra gra, ofiarność oraz kilka nerwowych sytuacji na boisku.

Tym razem zawodnicy z naszego miasta znajdowali się w składach obydwu drużyn. Wśród polonistów 90 minut rozegrał Tomasz Wełna. Zwykle jest piłkarzem pierwszego zespołu Czarnych Koszul, ale po odniesionej niedawno kontuzji wraca dopiero do pełnej sprawności i miał okazję zagrać w "dwójce".

Wełna wyjechał jednak z Pułtuska bez punktów, choć to przyjezdni byli faworytem spotkania. Duża w tym zasługa bardzo dobrze zorganizowanej gry Nadnarwianki w obronie oraz niemałej determinacji.
Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego. Mateusz Pietroń trafił piłka w rękę jednego z rywali, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Mariusz Baranowski.

Po przerwie Polonia miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Zespół Pawła Zacharskiego czekał na kontry i miał swoje szanse. W końcu w 88. minucie szybki jak strzała Nico Wouters wykorzystał sytuację sam na sam i zapewnił wygraną.

Do końca rundy Nadnarwianka zagra jeszcze dwa mecze, a sobotnie zwycięstwo rozbudza nadzieję na 6 punktów. Za tydzień pułtuszczan czekają derby w Nasielsku, a za dwa tygodnie domowe spotkanie z Żurominem.