Na drogach powiatu pułtuskiego poczyniono wiele inwestycji, które w znacznym stopniu poprawiają bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Pojawiły się radarowe wyświetlacze prędkości, odnowiono oznakowania dróg i przejść dla pieszych oraz naprawiono niektóre nawierzchnie dróg. Łącznie wydano na te inwestycje 298 318,92 zł budżetu Powiatu Pułtuskiego.
Na drogach powiatowych – nr P4407W (ul. Tartaczna) oraz P3238W w Przemiarowie, zostały zamontowane radarowe wyświetlacze prędkości DP1 oraz odnowione oznakowania poziome o powierzchni ponad 2100 m2 . Dzięki odnowionym oznakowaniom na przejściach dla pieszych poprawił się stan bezpieczeństw m.in. w miejscowościach: Winnica, Pokrzywnica, Obryte, Gzy, Zatory, Bulkowo, Lipniki Stare, Gotardy, Chmielewo, Ciski, Szyszki, Skaszewo Włościańskie, Przemiarowo oraz w Pułtusku. Dzięki poczynionym inwestycjom poprawił się stan bezpieczeństwa uczestników ruchu dogrowego na ulicach: 1000-lecia, Mickiewicza, Białowiejska, Tartaczna, Jana Pawła II, Kolejowa, Rondo Ofiar Katynia.
W miejscowościach Pokrzywnica i Trzepowo wykonano linie wibracyjno-akustyczne mające na celu spowolnienie prędkości pojazdów w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Ustawiono oraz wymieniono lustra poprawiające widoczność na skrzyżowaniach.
W Psarach i Skłudach zamontowano tablice ostrzegające kierujących o ruchu pieszych. Rozpoczęto również usuwanie zakrzaczeń i wysokich traw porastających skraj pasów drogowych. W okresie wiosennym oraz jesiennym przeprowadzono naprawy nawierzchni dróg, w tym tych o nawierzchni naturalnej.
Wszystkie działania zostały sfinansowane z budżetu Powiatu Pułtuskiego w łącznej kwocie 298 318,92 zł.
W projekcie budżetu na rok 2023 zaplanowano kolejne prace mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym ustawienie wyświetlacza prędkości na ul. 1000-lecia.
www.powiatpultuski.pl