/“Grając z lepszymi zdobywamy doświadczenie” wywiad z Patrykiem Kamińskim trenerem Wenecji Pułtusk

“Grając z lepszymi zdobywamy doświadczenie” wywiad z Patrykiem Kamińskim trenerem Wenecji Pułtusk

Rozgrywki ligowe coraz bliżej… jak idą przygotowania?

Poza drobnymi problemami można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem. Kontuzji w drużynie jest mało. Frekwencja na treningach mnie zadowala. Rozegraliśmy już 3 sparingi, a przed ligą mamy w planie jeszcze cztery. Nie możemy doczekać się już walki o ligowe punkty, na ten moment czekamy na dokładną datę pierwszego meczu.

Wspomniałeś o 4 sparingach, które jeszcze przed nami czy możesz zdradzić z kim jeszcze zmierzymy się przed rozgrywkami ligowymi?

Na pewno będzie to Wiara Lecha Poznań z 2 ligi oraz Jagiellonia Białystok i AZS UW Wilanów z Ekstraklasy. Z czwartą drużyna jesteśmy w trakcie ustaleń.

Mecze kontrolne rozgrywane są na bardzo wysokim poziomie: Legia, Widzew, AZS, Jagiellonia to drużyny ekstraklasy. Sparing w Lublinie natomiast został rozegrany z pierwszoligową drużyną. Czy możemy powiedzieć że dopiero mecz w Poznaniu będzie pierwszym równorzędnym starciem Wenecji?

Drużyny z ekstraklasy na tym etapie są poza naszym zasięgiem. Grając z lepszymi zdobywamy doświadczenie i uczymy się futsalu. Mecz w Lublinie był bardzo wyrównany i to nam pokazało, że idziemy w dobrym kierunku. Wyniki sparingów mnie nie interesują, ponieważ z doświadczenia wiem, że nie przekłada się to na wyniki w zmaganiach ligowych o punkty.

Zostańmy na chwile przy Twoim doświadczeniu. Jak z Twojej perspektywy wygląda organizacja Wenecji Pułtusk jako nowo powstałego klubu?

W Wenecji mamy wszystko czego nam potrzeba na tym poziomie rozgrywek. Po rozmowach z zarządem wiem, że perspektywa na przyszłość jest bardzo obiecująca.

Główny cel na nadchodzący sezon?

Cel jest jeden, czyli awans. Futsal w Polsce się rozwija, poziom jest coraz wyższy i zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. Jednak ja bardzo wierzę w ten zespół i w ten projekt.

Zatem życzmy szybkiego awansu i dziękujemy za rozmowę.

Dziękuję również i zapraszam na nasze mecze, które już niebawem na hali w Pułtusku!