/W GZOWIE ZLIKWIDOWALI NIELEGALNY SALON GIER HAZARDOWYCH
Pułtusk news

W GZOWIE ZLIKWIDOWALI NIELEGALNY SALON GIER HAZARDOWYCH

Wspólne działania pułtuskich policjantów i funkcjonariuszy Ciechanowskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych w Gzowie. Mundurowi w trakcie przeprowadzonej wczoraj (29 września) realizacji zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w miejscowości Gzowo, na terenie gminy Pokrzywnica.

W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 5 automatów służących do gier hazardowych oraz gotówkę. Maszyny trafiły do magazynów Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którego funkcjonariusze prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Jak się okazało na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. 

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Na podstawie informacji prasowej kom. Mileny Kopczyńskiej KPP Pułtusk