/STRAŻACY WALCZĄ Z DOGASZANIEM KAMIENICY PRZY UL. KOTLARSKIEJ

STRAŻACY WALCZĄ Z DOGASZANIEM KAMIENICY PRZY UL. KOTLARSKIEJ

Wciąż trwa trudna akcja całkowitego dogaszania po pożarze kamienicy przy ul. Kotlarskiej w Pułtusku. Na chwilę obecną “wyspa” spowita jest duszącym dymem, który niesie się z dogaszanego budynku. Sam ten fakt świadczy o tym z jak trudnymi warunkami muszą radzić sobie strażacy usuwający zagrożenie.

Zobacz relację filmową:

O godz. 19.31 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku otrzymała dziś (4 września) zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Kotlarskiej. Jak informuje dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Pułtusku, na miejscu okazało się, że płonie kamienica w której zamieszkuje jedna osoba. Początkowo zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, jednak wciąż dojeżdżają kolejne zastępy i jak informuje KP PSP w Pułtusku będą jeszcze zadysponowane następne jednostki.

Osoba, która zamieszkiwała kamienicę, opuściła budynek przed pożarem – taką informację otrzymaliśmy od dyżurnego stanowiska kierowania KP PSP w Pułtusku. Żadna osoba z sąsiednich budynków nie została poszkodowana.

Po zlokalizowaniu pożaru został on szybko ugaszony. Trwa jednak walka z dogaszaniem. O godz. 21:30 strażacy nadal prowadzili działania dogaszania.

Na miejscu prowadzonych działań, świadkowie i mieszkańcy sąsiednich budynków mówili, iż budynek powinien być pustostanem, gdyż ostatni zamieszkujący tam lokator dostał mieszkanie w innej lokalizacji. Dodali jednak, że lokator ten nie przeprowadził się jeszcze do nowego miejsca i pomieszkiwał w kamienicy nadal. Na szczęście nie było go w budynku w chwili wybuchu pożaru.

Opr. na podstawie info. KP PSP w Pułtusku, relacje świadków.