/Uczennica PSP 3 w nagrodę za osiągnięcia sportowe trenowała z Olimpijczykiem! [FOTO]

Uczennica PSP 3 w nagrodę za osiągnięcia sportowe trenowała z Olimpijczykiem! [FOTO]

Dziś, tj. 31 sierpnia 2022 r. na stadionie lekkoatletycznym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku jedna z uczennic otrzymała wyjątkową nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe.

Ewelina Sepełowska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku, w nagrodę od Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22 otrzymała prezent w postaci profesjonalnego treningu sportowego, który poprowadził nasz Olimpijczyk i brązowy medalista Mistrzostw Europy- Paweł Wiesiołek.

,,Nasz” ponieważ Paweł urodził się i dorastał w miejscowości Borsuki Kolonie. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zatorach a stadion lekkoatletyzny przy PSP 4 jest mu dobrze znany, ponieważ należał do naszego lokanlego klubu sportowego MKS Pułtusk. (wiecej o Pawle w wywiadzie- tutaj)

Ewelina to wielki talent. Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku, reprezentująca barwy klubu MKS Pułtusk, w maju br. zdobyła złoty medal w konkursie w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Mazowsza w Lekkiej Atletyce dzieci młodszych U-12 (rocznik 2011-2012). Warto również dodać, że w marcu br. podczas 19. Mityngu Wujtów w skoku wzwyż Ewelina pobiła 15- letni rekord szkoły w swojej kategorii wiekowej aż o 4 cm- skoczyła 125 cm. Ciekawstką jest, że był to wówczas jej pierszy start w tego typu zwodach i nigdy wcześniej nie trenowała skosku wzwyż.

Ewelinie gratulujemy osiągnięć sportowych a inicjatorom tego spotkania oraz samemu Pawłowi Wiesiołkowi ,,chapeau bas” za pomysł i zaangażowanie. To spotkanie Ewelina zapamięta na długo, a być może kiedyś ona stanie na miejscu mentora sportowego dla młodych adeptów Lekkiej Atletyki z naszego regionu.

Źródło inf. oraz fot.- Mariusz Pawlak

Autor: Jan Kisiel- Pułtusknews