/ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP Z TERENU GMINY PUŁTUSK [FOTO]

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP Z TERENU GMINY PUŁTUSK [FOTO]

Strażacy Ochotnicy reprezentujący jednostki OSP z Pułtuska, Grabówca, Głodowa, Lipnik Starych i Płocochowa rywalizowali dzisiaj (28 sierpnia) w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zawody były również okazją do sprawdzenia sowich umiejętności przydatnych przy prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy zmierzyli się w sztafecie 7 x 50 m oraz w ćwiczeniach bojowych a wszystko to na terenie stadionu miejskiego w Pułtusku. Upał nie ułatwiał zmagań z poszczególnymi konkurencjami. Ochłodą na koniec okazał się deszcz. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji w poszczególnych grupach wiekowych ogłoszono wyniki i przyznano nagrody finansowe w formie voucherów od Samorządu Gminy Pułtusk oraz dyplomy i puchary.

I miejsce

w kategorii dziecięcych drużyn pożarniczych: OSP Głodowo,
w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych: OSP Płocochowo,
w kategorii drużyn kobiecych : OSP Pułtusk,
w kategorii jednostek OSP (Męskie Drużyny Pożarnicze): OSP Głodowo

II miejsce:

w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych: OSP Grabówiec,
w kategorii jednostek OSP (Męskie Drużyny Pożarnicze): OSP Pułtusk

III miejsce:

w kategorii jednostek OSP (Męskie Drużyny Pożarnicze): OSP Grabówiec

IV miejsce

w kategorii jednostek OSP (Męskie Drużyny Pożarnicze): OSP Lipniki Stare

Biorąc pod uwagę grupy dziecięcą i młodzieżową, przyznano również nagrody dyrektora MOSiR. Nagroda dla najmłodszej uczestniczki zawodów powędrowała do Alicji Łazarskiej z OSP Grabówiec. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów pożarniczych otrzymał Wojciech Lesiński z OSP Głodowo. Nagrodę dla najstarszego uczestnika otrzymał Kacper Siemek z OSP Głodowo. Drużyna dziecięca biorąca udział w zawodach otrzymała piłki od burmistrza Miasta Pułtusk.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Pułtusku. Gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku.