/MŁODY ROZBRYKAŁ SIĘ I ZYSKUJE SŁAWĘ

MŁODY ROZBRYKAŁ SIĘ I ZYSKUJE SŁAWĘ

Swoimi harcami rozsławił Nadleśnictwo Pułtusk. Uchwycony przez fotopułapkę rozbrykany łoszak zyskuje popularność a nagranie Krzysztofa Rylskiego z Nadleśnictwa bije rekordy popularności. Młody łoś to już “gwiazdor” – trafił do TVPinfo a nagrania na profilach społecznościowych Twitter i Facebook cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

KLIKNIJ W LINK ABY ZOBACZYĆ FILM https://fb.watch/ehsm2Hb5Lt/

Krzysztof Rylski z nadleśnictwa wyjaśnia portalowi tvp.info zachowanie zwierzęcia i wskazuje, co sprowadza zwierzynę w tę okolicę.

Krzysztof Rylski z Nadleśnictwa Pułtusk znany jest już z ciekawych fotografii i filmów z fotopułapki ukazujących piękno naszych lasów oraz ich mieszkańców. Jak piszą na Facebook-u jego koledzy z pracy “Pewnie nie raz kolega Krzysztof oganiał się od rojów much i komarów celując w dobre ujęcia filmowe z życia lasu”, przy czym dziękują za cykliczne dostarczanie filmów, które zyskują na popularności. Filmy z fotopułapki, które publikuje, ukazują codzienne życie mieszkańców lasów, które niejednokrotnie zaskakuje ale również potrafi zachwycić i rozśmieszyć.

Krzysztof Rylski wyjaśnia w materiale dla TVPinfo, że wybierając miejsce dla fotopułapki kierował się częstymi odwiedzinami zwierząt w tej okolicy. “Ziemia w tym miejscu jest wydeptana i nosi wiele tropów, czego dowodem są liczne nagrania. Kamera uchwyciła tutaj prócz łoszaka także jelenia, dzika i jenoty” – wylicza Krzysztof Rylski w wypowiedzi dla TVP. Wyjaśniając dzikie harce młodego łosia wskazuje, że najprawdopodobniej zwierzę w tak niezgrabny jeszcze, specyficzny dla młodego osobnika sposób odgania się od owadów. Podobnie zachowują się np. źrebaki.

Opr. na podstawie www.tvp.info/ twitter i Facebook Nadlesnitwa Pułtusk. foto – screenshot fotopułapka Krzysztof Rylski