/Pułtuszczanie odpowiedzą za rozbój, groźby, kradzież auta i posiadanie narkotyków

Pułtuszczanie odpowiedzą za rozbój, groźby, kradzież auta i posiadanie narkotyków

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za rozbój, groźby, kradzież auta i posiadanie narkotyków. Włamali się do mieszkania 47-latka, gdy ten spał. Obezwładnili go i okradli. Przemieszczali się skradzionym wcześniej w Pułtusku samochodem. Zostali zatrzymali przez pułtuską Policję i postawiono im zarzuty.

Zgromadzony materiał i wnikliwa praca policjantów Wydziału Kryminalnego przełożyła się na skierowanie wniosków do Prokuratury Rejonowej, aby ta wystąpiła z wnioskiem do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania przeciwko dwóm mężczyznom. 39 i 40- letni mieszkańcy Pułtuska dopuścili się m.in. rozboju na 47-latku. Cała sytuacja rozegrała się na terenie gminy Winnica.

W sobotę nad ranem (25 czerwca) dwóch mężczyzn, wykorzystując sen 47-letniego mieszkańca Gołądkowa weszli oknem do wnętrza jego domu. Następnie jeden z napastników obezwładniając mężczyznę i spryskując gazem łzawiącym doprowadził go do stanu bezbronności żądając przy tym wydania pieniędzy. W tym samym czasie drugi napastnik plądrował mieszkanie. Ukradli: myjkę ciśnieniową, piłę tarczową, butlę gazową, kamery monitoringu, portfel z zawartością dokumentów, kartę bankomatową oraz cztery telefony komórkowe. Następnie sprawcy wyskoczyli przez okno i oddalili się w nieznanym kierunku.

Pomimo stanu w jakim zostawili poszkodowanego, mężczyzna zdołał zapamiętać kolor i markę pojazdu. Wnikliwa praca i sprawne działania doprowadziły policjantów do podejrzewanych o rozbój.

Jak się okazało pojazd, którego użyli celem przemieszczenia się do domu poszkodowanego był tej samej nocy skradziony z niestrzeżonego parkingu przy ul. Jana Pawła II w Pułtusku a właścicielem auta była kobieta. Jak się okazało, kilka tygodni wcześniej jeden ze sprawców groził kobiecie.

Kolejnego dnia mężczyźni zostali zatrzymani. Prowadzone przez kryminalnych czynności, w szczególności zabrany przez nich materiał dowodowy skutkowały postawieniem 40-latkowi zarzutów dokonania rozboju, kradzieży pojazdu i kierowaniu gróźb karalnych wobec 31-letniej mieszkance Pułtuska, (właścicielki kradzionego auta), którą jak ustalono napastnik nękał groźbami,m.in. polewając jej mieszkanie i odzież benzyną ekstrakcyjną.

Drugi z napastników, 39- letni pułtuszczanin odpowie za rozbój i posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, która podczas doprowadzania mężczyzny została przy nim znaleziona.

Pracujący nad sprawą policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

Opr. na podst. info. pras podkom. Mileny Kopczyńskiej/foto KPP w Pułtusku