/UWAGA OLEJ NA DRODZE! STRAŻ POŻARNA WALCZY Z ZAGROŻENIEM OD PNIEWA DO GOŁYMINA
Pułtusk news

UWAGA OLEJ NA DRODZE! STRAŻ POŻARNA WALCZY Z ZAGROŻENIEM OD PNIEWA DO GOŁYMINA

Straż Pożarna z Pułtuska walczy w wielu miejscach na trasie Pniewo – Gołymin z licznymi plamami oleju napędowego na drodze. Aktualnie usuwają plamę na skrzyżowaniu przy ul. 3 Maja z ul. Ignacego Daszyńskiego.

Jak informuje dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, od Wyszkowa do Gołymina jechała cysterna z olejem napędowym. Wyciekał z niej olej napędowy. Zostały powiadomione jednostki straży pożarnej, które sprawdziły już kilka miejsc na trasie. Z Wyszkowa wyruszył zastęp Państwowej Straży Pożarnej, który również sprawdza zagrożenie na drodze i usuwa je. Aktualnie zastęp JRG Pułtusk zlokalizował plamę oleju od Pniewa w kierunku Pułtuska, która ciągnie się przy prawej krawędzi pasa drogowego. Stwarza mniejsze zagrożenie, jednak kierowcy muszą być ostrożni. Należy jechać ostrożnie również ulicą 3 Maja.

Największa plama oleju jest usuwana przez JRG Pułtusk i OSP Pułtusk na skrzyżowaniu przy pułtuskim kinie. Jak informuje KP PSP w Pułtusku strażacy walczą z utrudnieniami własnymi środkami, aby nawierzchnia drogi nie była śliska. Ruchem w tym miejscu kieruje policja.

Należy jechać ostrożnie w kierunku Gołymina od Pułtuska, gdyż straż aktualnie lokalizuje po trasie kolejne miejsca w których cysterna gubiła olej. Jeden z zastępów straży pożarnej zadysponowano do Moszyna.

Opr. na podst. info. KP PSP w Pułtusku/ foto PułtuskNews i OSP Pułtusk Facebook