/Fuks Brix Pułtusk podsumowuje sezon! [FOTO]

Fuks Brix Pułtusk podsumowuje sezon! [FOTO]

Naszej kobiecej sekcji piłkarskiej nie trzeba przedstawiać pułtuszczanom. Tym zdeterminowanym zawodniczkom udaje się łączyć codzienną pracę i życie rodzinne z uprawianiem sportu na naprawdę dobrym poziomie. W minioną środę 15 czerwca br. w Tawernie przy pułtuskim Zamku przyszedł czas na podsumowanie sezonu 2021/2022 IV ligi kobiet, w której Fuks Brix Pułtusk zakończyło na 3 pozycji, zaraz za Legią Warszawa i Polonią Warszawa.

,,Fuksiary” mogą być dumne ze swoich dokonań- zajęły 3 miejsce w IV Lidze Mazowieckiej Kobiet.

Ich dorobek punktowy to 51, a bilans bramkowy 63:16 (to statystycznie 2,8 strzelonych bramek na jeden mecz).

Zawodniczki odniosły 16 zwycięstw, remisowały 3 razy i odniosły 3 porażki- takiego bilansu może pozazdrościć im niejedna pułtuska drużyna.

Nad miejscem 4 gromadziły aż 17 pkt. przewagi. W tabeli uplasowały się za takimi drużynami jak Legia Warszawa (jedynie 4 pkt. straty) oraz Polonia Warszawa (9 pkt straty).

Źródło: http://www.90minut.pl/

Jaki jest przepis na sukces? Za odpowiedź może posłużyć fragment wypowiedzi, którą skierowała do swoich koleżanek z zespołu Klaudia- kapitan drużyny:

Piłka wymaga od zawodniczek maksymalnego zaangażowania, jeśli chce się zdobywać trofea i awanse. Niezależnie od talentu czy dyspozycji dnia, tylko dawanie z siebie ,,maksa” może urzeczywistnić zakładane cele.

– podsumowała w swoim wystąpieniu Klaudia Zawadzka- kierownik i kapitan drużyny

Warto podkreślić, że Brix Pułtusk to nie tylko drużyna seniorska. Zapleczem dla pierwszego zespołu są nieco młodsze koleżanki z rocznika 2008-2010, które grały w kategorii młodzik D2 z chłopcami. Drużyna zrobiła spory postęp, wygrała kilka meczy, a dwie zawodniczki zadebiutowały nawet w IV lidze. Drużynę prowadzi Łukasz Załęski.

Jest też najmłodsza grupa z rocznika 2011-2013- to dziewczęta nie uczestniczące w rozgrywkach, ale grające w turniejach i meczach towarzyskich. Prowadzi je Monika Brzozowska.

Wracając do pierwszego zespołu, zapytaliśmy trenera Łukasza Załęskiego, czy jest usatysfakcjonowany z 3 pozycji w tabeli?

Trener pierwszej drużyny nie krył radości, jednak jak każdy sportowiec odczuwa niedosyt.

Ze strony sportowej jestem zadowolony z sezonu, natomiast mamy niedosyt, że nie udało się awansować do wyższej klasy. Specyfika ligi jest taka, że jest ona w każdym roku bardzo mocna, a awansuje tylko mistrz.

– Łukasz Załęski

Na spotkaniu podsumowującym, zadowolenia i dumy z zawodniczek nie krył również Andrzej Stępkowski-Prezes Klubu. Podkreślał on zaangażowanie całego sztabu drużyny, do którego należą: Andrzej Krawczak-Wiceprezes, Monika Brzozowska-Sekretarz, Mirosław Tkaczyk- Członek Zarządu oraz Łukasz Załęski-trener i Członek Zarządu.

Dodał również, że Klub nie istniałby, gdyby nie ludzie o wielkich sercach, którzy chcą wspierać drużynę. Wymienił wśród nich: Jana Kaczmarczyka- właściciela firmy Drogi i Mosty, który od początku istnienia Klubu jest jego patronem, Józefa Łatyfowicza- właściciela firmy Isbud, Andrzeja Grabowskiego- właściciela firmy Polmlek a także Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka i jego zastępcę Mateusza Miłoszewskiego.

Podczas spotkania głos zabrał również Jan Kaczmarczyk, który ze wzruszeniem wspominał początki tworzenia się drużyny. W ciepłych słowach zwrócił się również do zawodniczek, podkreślając ich determinację i upór. Zwrócił uwagę na fakt, że nie jest łatwo pracować, wychowywać dzieci i jeszcze dodatkowo znaleźć czas na treningi i mecze, a naszym Fuksiarom udaje się to doskonale.

Burmistrz Wojciech Gregorczyk pogratulował drużynie dobrych wyników sportowych i zadeklarował, że dopóki drużyna będzie nosić w nazwie ,,Pułtusk”- dopóty może liczyć na wsparcie władz miasta.

Na koniec wszystkie zawodniczki otrzymały nagrody, a trzy z nich dostały specjalne wyróżnienia. Niespodzianka czekała także na patrona drużyny- Jana Kaczmarczyka, prezesa Andrzeja Stępkowskiego oraz trenera Łukasza Załęskiego.

Całe spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze, o czym świadczą uśmiechnięte twarze uwiecznione na fotorelacji przedstawionej poniżej:

Autor: Jan Kisiel- PułtuskNEWS