/Anna Majewska wystąpiła na antenie KRDP

Anna Majewska wystąpiła na antenie KRDP

Anna Majewska, Dyrektor Liceum im. Piotra Skargi w Pułtusku wystąpiła na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Rozmowa dotyczyła obchodów 580-lecia szkoły.

Dyrektor podkreśliła, że na uroczystości pojawiło się wiele osób:

Goście dopisali. Przygotowaliśmy sześćset krzesełek. Potwierdzonych gości mieliśmy około pięciuset. Sala była wypełniona po brzegi.

Anna Majewska wspomniała też o niezwykłej pamiątce, którą jest jubileuszowy numer gazety szkolnej “Carpe Diem” ze wspomnieniami czterech byłych dyrektorów szkoły. Jubileuszowy numer gazety będzie dostępny w wersji elektronicznej na stronie Liceum.

Niezwykłymi wspomnieniami, które udało nam się zdobyć dzięki przychylności różnych osób, są wspomnienia pierwszego powojennego dyrektora Stanisława Biernackiego, który tę szkołę po wojnie budował. Bardzo wzruszające wspomnienia. (…) Zdobyliśmy adres córki dyrektora, która mieszka w Amsterdamie. Wysłaliśmy jej zaproszenie. (…) Dwa dni przed uroczystością p. Zofia zadzwoniła do nas.

Córka Dyrektora Biernackiego przekazała wspomnienia, a jedną z ważniejszych wzmianek była wzmianka na temat dzwonka, który został zakopany na czas wojny. Po wojnie dyrektor i woźny odkopali dzwonek i to właśnie dźwięk tego oryginalnego dzwonka przywitał w sobotę wszystkich gości, którzy zgromadzili się na jubileuszu.

Podczas rozmowy nie zabrakło też pytania o przyszłość szkoły.

W przyszłość patrzymy bardzo pozytywnie, przede wszystkim dlatego, że mamy już uczniów w szkole. I to jest chyba największa radość. (…) Powoli wracamy do wielu zaprzeszłych rzeczy, które chcemy kontynuować. Jedną z nich jest np. konkurs pieśni patriotycznej. (…) Taką naszą nowinką jest English Master. To jest konkurs j. angielskiego. (…) W tym roku przeprowadziliśmy drugą edycję tego konkursu. Konkurs objął całe Mazowsze i ku naszej radości wzięło w nim udział aż dziewięciuset uczniów. Chcemy kontynuować takie nowe wyzwania, a myślę, że mamy tak świetną młodzież, że pokaże nam kierunek działania i wspólnie zbudujemy plany na przyszłość.

Cały wywiad dostępny na stronie KRDP:

Fot: Facebook KRDP FM