/WENECJA PUŁTUSK BĘDZIE REPREZENTOWAŁA POLSKĘ NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU!

WENECJA PUŁTUSK BĘDZIE REPREZENTOWAŁA POLSKĘ NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU!

Zawodnicy Wenecji Pułtusk wchodzą w ostatni etap przygotowań do finałowego turnieju europejskiej federacji Ghetto Football, który odbędzie się 08.06.2022 w Rydze. Jak się tam dostali, z kim przyjdzie im się mierzyć i najważniejsze kto dokładnie będzie nas reprezentował w finale na Łotwie?

Nasi zawodnicy wygrali turniej kwalifikacyjny, który odbył się 18.05.2022 na błoniach stadionu narodowego w Warszawie, dzięki czemu uzyskali awans na turniej finałowy który już za niespełna tydzień odbędzie się na Łotwie. Cały cykl turnieju polegał na rundach eliminacyjnych w 10 europejskich państwach: Włochy, Chorwacja, Węgry, Czechy, Belgia, Holandia, Dania, Niemcy, oraz Litwa i to z zawodnikami z tych krajów przyjdzie zmierzyć się chłopcom z Pułtuska.

Czas na krótkie przedstawienie naszych zawodników :
Patryk Kamiński człowiek instytucja, jest to grający trener naszej drużyny który oprócz swoich nienagannych umiejętności technicznych dyryguje całą grą jak i ustala taktykę która jak najbardziej ma utrudnić rywalom pokonanie naszej drużyny. Nie można zapomnieć o cechach wolicjonalnych Patryka który swoją pewnością siebie a także spokojem wprowadza do drużyny poczucie, że niemożliwe nie istnieje ! 

Bartosz Januszewski serce i płuca naszej drużyny. W słowniku Bartka ciężko znaleźć słowo porażka a jeżeli gdzieś jest, to schowane bardzo głęboko ponieważ ten zawodnik nigdy się nie poddaje i oddaje całego siebie podczas spotkań. Oprócz wspomnianych cech Januszewski jest zawodnikiem bardzo dynamicznym, który często wygrywa pojedynki jeden na jeden dzięki czemu stwarza dużą przewagę dla naszej drużyny. 

Piotr Cygan jest to zawodnik, który swoją nieszablonowością i sprytem potrafi zaskoczyć każdego rywala. Kiedy drużyna przeciwna myśli, że sytuacja jest pod kontrolą nagle pojawia się on i cały plan drużyny rywali rozpada się jak domek z kart. Jeżeli przeciwnik straci go ze swojego radaru chociaż na chwile Piotrek szybciutko potrafi o sobie przypomnieć a przeciwnikom pozostaje tylko wyciągać piłkę z bramki. 

Bartłomiej Gołasiewicz jest to ostatni zawodnik, który będzie reprezentował Wenecję Pułtusk na finałach 08.06.2022 na Łotwie. Popularny „Goły” jest prawdziwym łowcą bramek, wystarczy pół sytuacji żeby zapisał się do protokołu sędziego. Swoją zawziętością i zaangażowaniem potrafi porwać drużynę do ataku. Jednego możemy być pewni Bartkowi w najważniejszych momentach nie zabraknie spokoju pod bramką przeciwników. 

Skład który rusza na podbój Rygi zna się nie od dziś. Mają już wiele sukcesów w małych grach a najważniejszym z nich jest awans na światowy finał turnieju Red Bull Neymar Jr s Five w 2019 roku. Jest to także trzon drużyny która będzie reprezentować Pułtusk w II Lidze Futsalu.