/7 INTERWENCJI STRAŻY
straż

7 INTERWENCJI STRAŻY

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 7 zdarzeniach.

POŻAR BUDYNKU

10 maja, 5 zastępów Straży Pożarnej: dwa z JRG (8 strażaków), jeden z OSP Pniewo (5 strażaków), jeden z OSP Zatory (6 strażaków) oraz jeden z OSP Drwały (6 strażaków) ugasiły pożar budynku gospodarczego w miejscowości Cieńsza gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

FAŁSZYWY ALARM

10 maja, jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Obryte. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie zauważono oznak pożaru i zadymienia. Zastępy sprawdziły teren w promieniu ok. 2 km od miejsca zdarzenia nie odnajdując oznak pożaru. Alarm okazał się fałszywy.

POŻAR NA TERENIE STAREGO MŁYNA

11 maja, jeden zastępy z JRG (4 strażaków) ugasił pożar pustostanu stróżówki na terenie starego młyna w Pułtusku przy ul. Warszawskiej.

POŻAR SUCHEJ TRAWY

11 maja, dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy oraz gałęzi w miejscowości Łubienica Superunki gm. Pokrzywnica.

WEZWANI DO GRÓDKA NOWEGO

14 maja, jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) został zadysponowano do miejscowości Gródek Nowy gm. Obryte gdzie w przydrożnym rowie niedaleko budynku mieszkalnego znajdował się wąż (żmija zygzakowata). Działania zastępu polegały na złapaniu węża a następnie wypuszczeniu go w pobliskim lesie.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 2-krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Opr. na podstawie info. pras. KP PSP w Pułtusku.