/[Z OSTATNIEJ CHWILI] Okradli i zdewastowali mieszkanie przy ul. Widok

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Okradli i zdewastowali mieszkanie przy ul. Widok

Wczoraj lub dziś rano zdewastowano i okradziono mieszkanie przy ul. Widok 12/17.

,,Za wskazanie sprawcy/ców jest nagroda w wysokości 5 tys. złotych odrazu po potwierdzeniu, że to ta osoba/y.”

Jak czytamy w komentarzach pod postem: złodzieje weszli oknem od tyłu.

Autor posta dodaje:

,,Dziwne ze nikt nie reaguje jak ktoś oknem włazi i rozpierduche robi”.

Taką informację na grupie PUŁTUSK umieścił Pan Tomasz Lewandowski.

Jak możemy zapobiec lub zmniejszyć szansę na włamanie do naszego mieszkania?

Po pierwsze! Zastanów się, czy dobrym pomysłem jest wrzucanie do mediów społecznościowych zdjęcia, na którym widać, że wszyscy domownicy właśnie rozpoczęli urlop i są na wczasach w Polsce lub za granicą. Ta informacja może trafić nie tylko do Twoich znajomych ale będzie przydatna również dla złodzieji.

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku informuje:

Aby ustrzec się przed włamaniem, należy pamiętać o następujących zasadach:

1. Nigdy nie zostawiaj kluczy w “umówionym” miejscu (np. pod wycieraczką czy na parapecie). Miejsca te są doskonale znane złodziejom więc znalezienie ich nie sprawi złodziejowi żadnych trudności.
2. Nie wkładaj w drzwi kartek informujących, gdzie jesteś i o której wrócisz. Znajomy może nie przyjść, a dzięki tobie złodziej wie ile ma czasu na włamanie.
3. Wzmóż czujność i zwracaj szczególną uwagę na wszelkie obce osoby oraz pojazdy parkujące w rejonie posesji, których zachowanie budzi podejrzenie. Niezwłocznie poinformuj policję jeśli cokolwiek wyda ci się podejrzane.
4. W przypadku nieobecności domowników warto pozostawić zapalone światło przynajmniej w jednym z pomieszczeń – jest to sygnał dla złodzieja, że w domu ktoś jest.
5. Wychodząc z mieszkania dokładnie zamykaj drzwi i zabezpiecz okna tak aby nie można ich było otworzyć z zewnątrz.
6. Nie trzymaj wszystkich pieniędzy i kosztowności w jednym miejscu. Jeżeli posiadasz cenne przedmioty, oznacz je w dyskretnym miejscu (w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować). Najlepszym zabezpieczeniem dla pieniędzy, drogocennej biżuterii oraz kosztowności są konta bankowe i depozyty.
7. Gdy zorientujesz się, że ktoś obcy był w mieszkaniu, natychmiast zawiadom policję. Nic nie ruszaj, nie zamykaj okien, nie sprzątaj. Zawiadom też policję, gdy zaniepokoją Cię np. odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów. Nagła przeprowadzka sąsiadów, wizyta kilku panów u samotnej sąsiadki lub wyjący pies powinny wzbudzić podejrzenie.

PAMIĘTAJ! Nie ma lepszego zabezpieczenia twojego mieszkania niż dobry sąsiad. Niech cię nie irytuje, kiedy otwiera drzwi, gdy przychodzą do ciebie goście. Możesz być pewien, że jeśli przyjdzie złodziej, sąsiad nie zapomni uchylić drzwi. Sam też interesuj się osobami obcymi będącymi na klatce schodowej i np. zapytaj kogo szukają.

źródło: Facebook grupa PUŁTUSK, KPP w Pułtusku, Fot. Google maps, Zdjęcie poglądowe: Portal Nasze Miasto.