/51 ochotników złożyło przysięgę

51 ochotników złożyło przysięgę

W minioną sobotę w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy obrony terytorialnej. Złożyło ją 51 ochotników.

Szeregi mazowieckich terytorialsów powiększyły się o 63 żołnierzy, 51 z nich złożyło przysięgę wojskową na sztandar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach brygady, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania, trafią do Ciechanowa, Zegrza oraz Komorowa.

Podczas uroczystości, 9 żołnierzy zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym za osiągnięcie najwyższych wyników podczas szkolenia podstawowego.

Szkolenie, którego zwieńczeniem była sobotnia uroczystość zorganizowane zostało w ramach projektu Ferie w WOT, realizowanego w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej dwa razy w roku, w czasie wakacyjnej i zimowej przerwy w nauce. Dzięki dogodnemu terminowi realizacji szkolenia wśród jego uczestników znalazło się aż 17 uczniów i studentów oraz 2 nauczycieli, ponad 40% szkolących się to osoby w wieku 18-20 lat.

Kolejne szkolenie podstawowe dla osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem odbędzie się 25 lutego, a następne w maju.

Obecnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2300 żołnierzy, z czego ponad 2100 stanowią ochotnicy.

Zostań jednym z nas!

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Opr. na podst. info. pras. i foto
Aneta Szczepaniak Rzecznik Prasowy
5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej